• Exkurze Plzeň 2022

• Dne 23.11.2022 navštívili žáci VI.A, VI.B a někteří jedinci VII.B Západočeské muzeum v Plzni, kde prošli odbornou přednáškou o pravěkém období v dějinách lidstva. Posléze si ohmatali spoustu archeologických nálezů  a prošli si expozici, kde pracovali s pracovními listy. Další částí našeho pobytu v Plzni byla návštěva adventních trhů na náměstí Republiky, které je obklopené historickými památkami v čele s gotickou katedrálou sv. Bartoloměje. Nakonec jsme se přesunuli do vědeckého centra Techmania, kde si žáci zkoušeli fyzikální a matematické pokusy.

• Tancuj a nedrob

• Ve dnech 23. a 24.11. se žáci celého prvního stupně spolu se žáky šestých a sedmých tříd zúčastnili tanečního projektu Tancuj a nedrob. S tanečníkem Jardou Havelkou alias Doctorem Dancerem se již po několikáté setkali na hodině plné tance a skvělé muziky. Na konci školního roku plánuje Doctor Dancer veliké vystoupení v centru Karlových Varů. Jak je vidět z fotografií- všichni se pilně věnovali nácviku.

• Mladý chemik - výsledky

• Tento týden na naší škole proběhlo 1. kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Soutěže se zúčastnilo 12 žáků z 9. ročníků. První tři postupují do dalšího kola, které se bude konat během prosince na SUPŠKV v Rybářích. Všem děkujeme za účast, postupujícím gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších kolech.

Postupuje:

1. místo - Šoupal Jan (9.A)

2. místo - Pátek Martin (9.B)

3. místo - Jelínek Filip (9.B)

• Plavecké závody

• Dne 15. 11. se na naší škole konaly plavecké závody, kterých se zúčastnili pouze žáci naší školy od 2. třídy.

První stupeň závodil v indivuálních startech v délce jednoho až tří bazénů volným způsobem a v mezitřídní štafetě.

Nejlepší z nejmladších plavců ze druhých ročníků se v plavbě na vzdálenost jednoho bazénu umístili a medaile si rozdělili následovně:

3. místo: Zdeněk Salí

4. třídy taktéž závodili na vzdálenost 2 bazénů a první tři místa obsadily tyto dívky:

3. místo: Dominik Werner

Páte ročníky již závodili v délce 3 bazénů, což již odpovídá 50m vzdálenosti. Dívky:

3. místo: Tomáš Tišnovský

Na druhém stupni se závodilo v disciplíně 50m volným způsobem. Doplňkovou disciplínou byly štafetové závody, kde proti sobě nastoupili žáci stejných ročníků.

Začneme šestými ročníky, kde se medaile v individuálním závodě u dívek  rozdělily následovně:

3. místo: Patrik Semerád 55,8

U žáků v sedmých ročnících dominovali a stupně vítězů obsadili závodníci ze 7.B, kteří ostatním nedali žádnou šanci.

3. místo: Jiří Zavoral, 41.0

Každý ze závodníku si za svou odvahu a účast mohl odnést drobnou cenu, ti nejlepší si odnesli i cenné medaile. Zúčastněným děkujeme za krásnou atmosféru a vítězům gratulujeme.

(tým bazén)

• Návštěva hasiče v 5.B

• Dnes jsme měli besedu s hasičem z HZS v Karlových Varech,seznámil nás,kde všude zasahují,ukázal nám výstroj,vyzkoušeli jsme si dýchání z kyslíkové lahve a přemísťovali jsme spolužáka,který byl oblečen jako hasič.Velice si vážíme jejich povolání a děkujeme Danu Motlovi za besedu.

• Okresní kolo turnaje ve stolním tenisu

•      V minulém týdnu naše škola nominovala na turnaj ve stolním tenisu žáky druhého stupně.

V kategorii mladších dívek nás reprezentovali a uhájili 4. místo Markéta Šimková ze 7. B a Kamila Krejbichová ze 6. B.

V kategorii mladších chlapců, kteří taktéž obsadili 4. místo, hráli Jakub Škarda ze 7. A a ze 7. C Stanislav Kadlec a Radim Bendl.

Kategorii starších dívek reprezentovali Vanesa Šinglárová a Leontýna Kravarová z 8. B, které se v soutěži taktéž umístili na 4. místě.

A konečně v kategorii starších chlapců se o postup do krajského finále pokoušeli Jan Šoupal z 9. A, Tomáš Vaněk a Pavel Hájek z 8. A. Tato trojice byla z růžáckých reprezentantů nejúspěšnější a svým jasným prvenstvím si vybojovali postup do krajského finále, které nás čeká koncem měsíce v Chebu.