• Den otevřených dveří

• Kouzelný Růžák

Ve středu 23.3. si žáci 5., 6., a 8. tříd ve spolupráci s pedagogy připravili Den otevřených dveří. Bohatý program byl připravený pro každého, kdo k nám zavítal.

Už u vchodu bylo zřejmé, že to nebude jen tak obyčejný den. Hned za dveřmi vítaly návštěvníky pohádkové postavy, které je také provedly po Kouzelném Růžáku

Na trase pavilonu 1. a 2. stupně byly otevřené dveře 15ti učeben. V každé z těchto místností byly prezentovány různé učební pomůcky a metody, které si mohl kdokoliv vyzkoušet. Účastník dostával za každý splněný úkol  paprsek na polepení papírové medaile a později také drobnou upomínku.

Nedá se říci, které stanoviště bylo nejúspěšnější, nejtěžší nebo nejjednodušší, protože všechna byla moc zajímavá a každé jiné. Putování školou umožnilo také setkání s vedením školy, ať už s panem ředitelem nebo paní zástupkyní, kteří odpovídali na všetečné dotazy.

Celé odpoledne bylo velmi úspěšné, poučné, ale i veselé, a tak se za rok opět všichni rádi uvidíme.

• Nevšední a přitom vzácná návštěva školy

• Dnes na odpolední vyučování dorazila vzácná návštěva, Karel Kovář. Tohle jméno neznalým nic neřekne, ale jeho přezdívky "Kovy" už možná ano. Youtuber "Kovy" si udělal čas a navštívili naší školu. Přesněji řečeno skupinu "deváťáků" při odpoledním doučování. Přítomní si mohli vyslechnout pár informací z oblasti youtuberského života, začátky, úspěchy, ale i neúspěchy youtuberů. Zabrouzdali jsme do oblasti finanční gramotnosti, do historie, nakousli oblast cestování. "Kovy" se také podělil o své osobní zážitky z dob, kdy se připravoval na přijímací zkoušky na střední školu, o své pocity při rozhodování o svém budoucím povolání. Probrali jsme i otázku současné zahraniční situace, jak se vyrovnat s informacemi doléhajícími na dnešní mládež. Jak vnímat všechny ty negativní zprávy. Zodpověděl i dotazy přítomných, ale i sám položil několik dotazů  dětem. Čas vymezený pro návštěvu rychle utekl a naše setkání jsme zakončili společným fotem. Chtěli bychom velmi poděkovat za návštěvu a snad někdy opět se budeme těšit na brzké shledání u nás ve škole.

• Finanční gramotnost okresní kolo - kategorie I. a II.

• V průběhu ledna proběhlo okresní kolo soutěže ve Finanční gramotnosti. Naše škole se zapojila do obou kategorii, tedy I. kategorie určena pro 1. stupeň a II. kategorie určena pro 2. stupeň.

V I. kategorii nás reprezentovali žáci Tomáš Rödig, Michal Klement a Jan Benda.

V II. kategorii pak žáci Eliška Černá, Jan Hruška a Tomáš Uxa.

V obou kategorií naše družstva zvítězila a postoupila do krajského kola. Velmi gratulujeme všem žákům za vzornou reperezentaci školy.

Krajské kolo je rozděleno do tří částí, ta první skončila včera, v pátek 11.3.

V ní měla družstva I. kategorie vypracovat prezentace na přípravu, rozpočet, organizaci jakékoli olympiády. Družstva II. kategorie měla připravit prezentaci na organizaci, rozpočet,dopravu, ubytování školního výletu do zahranicčí v rámci EU a navíc natočit video z příprav prezentace. Oba týmy své úkoly včera zdárně poslaly hodnotící komisi.

Nyní je po jarních prázdninách čeká druhá část, písemný test, ve kterém si ověří své znalosti z finanční gramotnosti.

A hned začátkem dubna bude následovat třetí část přes TEAMS online obhajoba svých prácí - prezentací.

Držíme palce.

• St. Patrick’s Day

• V rámci anglického jazyka jsme s žáky druhého stupně  oslavili irský svátek Den svatého Patrika. Žáci si vyzkoušeli tradiční soutěže, naučili se něco nového a dokonce  ochutnali speciální nápoj skřítka Leprikona.

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se příští rok :)

Mgr. Štěpánka Farkavcová, Mgr. Josef  Šrámek, Mgr. Jana Mikolášová, Mgr. Adéla Černá, Lucie Farrant