• Výlet 4.B do obory Hájek

     • Již druhým rokemsi pro nás Lesy české republiky, za spolupráce s paní Jandovou a Baňasovou, kterým moc děkujeme, připravily výlet do přírody. Seznámili jsme se s druhy zvěře dančí, mufloní a s divokými prasaty. Vyzkoušeli si, jak se leze na posed, odkud vyhlželi do dáli dalekohledem. Na závěr jsme mohli opéci vuřty a smlsnout si na nich. Byl to moc krásný den i celý výlet. Jděte se tam podívat také.

     • Školní výlet 8. B

     • Rok se sešel s rokem a nastal čas školních výletů. Třída 8. B se proto vydala do Jižních Čech. Cílem byl Český Krumlov a následně sjíždění Vltavy. Ubytování bylo luxusní, vždy v kempech, ve vlastních stanech. Samotné stavění a následné skládání stanů byl opravdu zážitek. A musím říct, že se pokaždé zadařilo. K jídlo bylo to, co si děti ulovily. Každý den nás čekala trasa na kánoích. Měli jsme tak možnost si prohlédnout Český Krumlov, Zlatou Korunu, Dívčí kámen, což je zřícenina hradu postavený ve 14. století (za současný stav hradu naše třída ale opravdu nemůže, už byl poničen před naším příjezdem). Během cesty jsme také narazili na vyhlášenou udírnu, kde jsme měli možnost ochutnat výtečně steaky z místních zdrojů. Konečnou stanicí byl Boršov nad Vltavou. Zde se nám podařilo chytit několik kuřat, které nám místní domorodci ugrilovali. Kuřata chutnala výtečně. Celou cestu zvládli všichni na výbornou. Vody bylo dostatek, podle některých usedlíků prý nadnormální stav oproti jiným rokům. Takže lodě jely skoro samy. Dojem z  výletu umocnilo nádherné počasí, kdy po celou dobu se nám déšť vyhýbal. Měli jsme tak možnost si cestu plně vychutnat a užít. Těšíme se na další třídní zážitky.

     • Organizační informace k zahájení prezenčního provozu pro všechny třídy

     • Zdá se to až neuvěřitelné, ale od pondělí 17.5.2021 se škola otevře pro všechny třídy. Výjimkou je bohužel 7.B, která je do čtvrtka 20.5.2021 v karanténě.

      Abychom se zase nemuseli zavřít, dodržujte, prosím, hygienický standard (stále roušky, mytí rukou, odstupy).

      - systém různých vstupů do budovy zůstává

      - družina od pondělí 17.5.2021 v provozu do 17.00

      - stále neprobíhá výuka plavání

      - škola na žádost vystaví potvrzení o negativním testu na Covid-19

      - případné dotazy směřujte na virtuální zeď

     • Mistrovští volejbalisté VK Karlovarsko přinesli pohár

     • Podělit se radost a úspěch v sezóně, kterou zakončili mistovským titulem, přišli volejbalisté VK Karlovarsko do naší školy. Nepřehlédnutelní sympaťáci navštívili třídy 1. stupně, kde společně s maskotem klubu dovolili dětem pokochat se pohárem mistrů České republiky. Za celou školu gratulujeme a těšíme na příští sezónu, až budeme moci tým podpořit přímo z tribuny!

     • Obejdeme ČR - týden poslední

     •      V posledním týdnu kráčení podél našich státních hranic se již žádné drama nekonalo a je na čase zhodnotit vaše výkony. Do cíle stihli v posledních hodinách dojít ještě žáci 6. B, kteří se tak umístili na konečném 6. místě. Krátce na to svůj závod v posledních minutách dokončil také tým 8. A, těm tedy nakonec patří umístění na konečné 7. příčce. Ostatní třídy se již mezi nejlepší nedostaly, ale přesto si zaslouží pochvalu, jelikož bojovaly až do posledních dnů.

           Absolutním vítězem se tedy stávají svěřenci paní učitelky Žáčkové ze 4. A, kteří si toto prvenství vybojovali již ve čtvrtém týdnu, předvedli fantastický výkon a jejich soudržnost na závodním poli jim vynesla speciální cenu v podobě společného výletu do lanového centra. Vítězům gratulujeme a věříme, že si svou odměnu náležitě užijí!

           Co se týče neoficiální soutěže v maximálním počtu kroků za 6 týdnů, tak ostatním třídám dala 4. A prostor, jelikož už výkony po svém triumfu dále nezapočítávala. Na první příčku se tak mohli vyšvihnout žáci 8. B pana učitele Jindřicha Haška, ti bojovali až do posledních chvil a nakonec nachodili bez mála 5 milionů kroků.

           Nesmíme zapomenout na tři nejlepší individuální výkony, za které se jejich představitelé stali majiteli batůžků, ty se hodí na další dlouhé túry.

      1. Tomáš Teuchert 9. B - 823 866 kroků

      2. Roman Silvan 4. B - 595 811 kroků

      3. Kamila Krejbichová 4. B - 587 767 kroků

           Speciální cenu pana ředitele získává matador třídy 6. A, mistr kroků, pan učitel Miroslav Kucián, který nachodil 749 081 kroků.

           Poslední gratulace vítězům a čest zúčastněným. Dohromady jste ušli přes 41 milionů kroků, což dělá  26 697 km. Skvělá práce! Děkujeme za účast a nyní se již můžeme pomalu vracet na školní hřiště a zužitkovat tak kondici získanou při náročných túrách.

     • Základní informace pro rodiče k návratu žáků do školy

     • Vážení rodiče,

      zde budeme aktualizovat informace k návratu do školy.

      Odkaz na interaktivní zeď pro Vaše dotazy

      2.5.2021:

      V týdnu od 3.5.2021 se mění podmínky testování: 

      - 1. stupeň se testuje 1x týdně, a to v pondělí (v případě nepřítomnosti žáka ve škole v pondělí první den, kdy přijde do školy)

      - 2. stupeň se testuje 2x týdně, a to v pondělí a ve čtvrtek. Týká se i žáků 9. třídy, kteří byli v minulém týdnu testováni pro účely přijímacích zkoušek na SŠ. 

       

      28.4.2021:

      Od 3.5.2021 se v našem kraji vrací do školy v rotační výuce i žáci 2. stupně!

      - V tento týden se prezenční výuky budou účastnit třídy 1.A, 1.B, 2.B, 3.B, 4.B, 5.B, 6.B, 7.B, 8.B, 9.B.

      - Instrukce ke vstupu do školy (pdf)

      - výuka TĚLESNÉ VÝCHOVY je POVOLENA ve venkovních prostorech

      - výuka PLAVÁNÍ stále neprobíhá, hodiny jsou prezenčně zrušeny, hodnocení probíhá dle distanční výuky

      - testování probíhá dle modelu pondělí/čtvrtek

      - ranní družina v provozu od pondělí

      - další pokyny viz níže

      - případné dotazy směřujte do Odkaz na interaktivní zeď pro Vaše dotazy

       

      23.4.2021:

      Informace k pondělí 26.4.2021:

      - do školy se prezenčně vrací třídy 1.A, 1.B, 2.A, 3.A, 4.A a 5.A.

      - ranní družina je v provozu již od pondělí

      - žáci budou opět testováni, byly nám dodány testy Singclean, věřím že opět vše zvládneme bez problému (po zkušenostech škol, které tyto testy již měly, Vás prosím, zda byste doma nenašli kostičku lego Duplo a dali ji dětem s sebou, lze využít jako stojánek - velice děkuji).

      - je možné pořídit vlastní test, který dáte dítěti s sebou do školy - otestuje se samo tímto testem

      - žákům 1. - 3. tříd můžou u testování asistovat zákonní zástupci

      - je možné se nechat otestovat před vstupem do školy ve zdravotnickém nebo testovacím zařízení, s sebou dejte dítěti potvrzení o negativním výsledku

      Děkuji Vám za spolupráci!

       

      14.4.2021:

      Informace ke čtvrtku 15.4.2021: 

      - žáci budou opět testováni

      - v provozu ranní družina

      Informace k pondělí 19.4.2021:

      - žáci budou testováni

      - prezenčně se výuky účastní třídy 1.A, 1.B, 2.B, 3.B, 4.B, 5.B

      - v provozu ranní družina

      10.4.2021:

      Vzkaz ředitele školy žákům 1. stupně - video Youtube

      9.4.2021:

      Informace z MŠMT o testování, instruktážní video k testování

      8.4.2021:

      Průběh příchodu do školy 12.4.:

      Žáci účastnící se prezenční výuky bez použití šatny půjdou ke své třídě, kde budou pro účely testování rozděleni na dvě skupiny. Pro žáky 1. - 3. tříd je možná asistence zákonného zástupce. Vstup do školy je možný od 7.45.

      V případě pozitivního výsledku bude informován zákonný zástupce. Výuka probíhá dle rozvrhu. 

      V pondělí není z organizačních důvodů otevřena ranní družina, provoz družiny bude všechny dny do 16.00.

      Školní jídelna je v provozu.

      Dle nařízení je nutné používat ochranné prostředky dýchacích cest - dospělé osoby respirátory, žákům stačí chirurgické roušky. Výuka HV je řešena alternativními metodami, výuka TV bude řešena, za příznivého počasí, pobytem venku. Dle možností budou i ostatní předměty řešeny alternativní výukou venku.

       

      7.4.2021:

      Dobrá zpráva na začátek: od 12.4.2021 půjdou do školy OBĚ 1. třídy, dále pak 2.A, 3.A, 4.A a 5.A.

      Posílám odkaz MŠMT k testování:

      Info pro rodiče; Info pro žáky

      Testování v naší škole bude probíhat testovacími sadami LEPU RAPID v pondělí a ve čtvrtek.

       

       

     • Obejdeme ČR - týden pátý

     •      V předposledním pátém týdnu putování kolem tuzemska nám do cíle dorazily další tři třídy. Mohli jsme sledovat napínavý souboj o třetí pozici mezi 8. B a 6. A. Šesťáci sice dokázali stáhnout více než stokilometrový náskok zhruba o polovinu, ale na konečnou třetí pozici to nestačilo. Z bronzové medaile se tak mohou radovat osmáci z béčka, kteří zaslouženě patří mezi 3 nejlepší týmy. Bramborovou pozici tedy obsadila 6. A a TOP 5 nám uzavírají žáci 4. B, kteří v cílové rovince zabojovali a oproti minulému týdnu si o jednu příčku polepšili. Na mapě tedy dál zůstává rozeseto 9 tříd. 20 kilometrů před cílem se v našem rodném kraji v Chebu chystá na finiš tým 6. B. V Mariánských Lázních je následuje 8. A, která již závěr vypustila a v minulém kole si polepšila asi jen o polovinu svých běžných výsledků, propadla se se tak o 2 příčky dolů. Zbytek závodníků je stále rozprostřen na severu a východě země, kde už velké šance na úspěch nejsou. V CHKO Bílé Karpaty v obci Nová Lhota ještě bojuje 7. B a opatrně si opět musí počínat 3. A, která tentokrát prochází poddolovaným územím v oblasti Karviné. Třeťáci za sebou nechali v Krnově 7. A, kterým je v patách další třída, a to 5. B. Ta se momentálně potuluje městem Javorník. Jen o kousek dál se ve stejném okresu nachází přímo v Jeseníku 9. A. Předposlední pozice patří stále 5. A, která došla do okresu Náchod, konkrétně do Meziměstí. A v pomalém, ale stabilním tempu pokračuje i hrstka žáků ze 3. B, kteří se už přesunuli do Šluknovského výběžku do města Jiříkov.

           Jako jednotlivci nepolevujete a stále předvádíte fantastické výkony. Mezi třemi nejlepšími individuálními krokaři opět nechybí Tomáš Teuchert z 9. B, který se stabilně drží na špičce, tentokrát s výkonem přes 135 000 kroků. V patách je mu Roman Silvan ze 4. B s výkonem bezmála 130 000 kroků a třetím nejlepším v tomto týdnu je Lukáš Molčik ze 6. A. Jeho třídní učitel Miroslav Kucián nebyl ani tentokrát sesazen ze svého trůnu a dokráčel si pro 129 000 kroků, čímž si opět vylepšil své dosavadní maximum.

           V neděli posílejte své poslední dávky kroků a příští týden se můžeme těšit na vyhlášení třech nejlepších chodičů z celé školy a také se dozvíme jaká cena čeká pro vítěze ze 4. A.

     • Obejdeme ČR - týden čtvrtý

     •      Závod se nám přesunul do druhé poloviny a za minulý týden do cíle došli žáci dvou týmů, kteří se již mohou pyšnit tím, že společně obešli Českou republiku a zvládli ujít přes 2 290 km během 4 týdnů. Jako první do cíle dorazila 4. A, která si již užívá zaslouženou masáž chodidel. Žáci svůj cíl překonali téměř o 650 kilometrů a s naprostým přehledem ovládli soutěž, kdy před sebe po celou dobu ani na okamžik nikoho nepustili. Vyhrávají tak speciální cenu pro celou třídu, jejíž podobu zveřejníme po ukončení závodu. 9. B si už po náročných túrách také užívá wellness, i když polevila ve svém nástupu z druhého týdne a došla do cíle druhá se ztrátou 882 013 kroků. V závodním poli se ale stále bojuje o poslední cenný kov. 8. B se po propadu ve druhém týdnu dere zpět na výsluní a nyní už se nachází v malé osadě Stará Knížecí Huť v okrese Tachov. Nechali za sebou dehydrované konkurenty ze 6. A, kteří momentálně doplňují tekutiny z pramene Radbuzy. Na pátém místě se drží žáci 8. A, ti v Modravě kontrolují přípravy na natáčení další řady známého kriminálního seriálu. Na opačných koncích dřevěného srdce Evropy se nacházejí třídy 4. B a 6. B, poté je naše trasa takřka 800 kilometrů prázdná, protože 7. B se nachází až v dalekém Třinci, kde naši hokejisté rozhazují sítě na budoucí kontrakty. 7. A kráčí malým městem Vidnava v okrese Jeseník a v Jablonné nad Orlicí stahuje 9. A zhruba dvacetiminutovou ztrátu na mladé turisty ze 3. A. Ve městě Náchod pokračují v pohodovém tempu žáci 5. B, kdežto jejich kamarádi z vedlejší třídy si troufli vystoupat na nejvyšší vrchol české části Jizerských hor. A ve své pouti po Krušných horách stále pokračuje 3. B nacházející se v obci Tisá.

           Minulý týden sice nepadl žádný rekord, ale přesto se podíváme na několik nejlepších turistů. Hranici skvělých 130 tisíc kroků atakoval Lukáš Kotrč ze 7. A a dosáhl tak nejlepšího individuálního výkonu poslední etapy. Již tradičně nesmí chybět ani Tomáš Teuchert z 9. B se svými 125 tisící kroky a 115 tisíc kroků překonala také Míša Jíchová z 8. B. Na prvním stupni se nejblíže hranici 110 tisíc kroků přiblížili Roman Silvan ze 4. B a Matyášové Zelenka a Kornatovský ze 4. A. Nedostižný pan učitel Miroslav Kucián opět přispěl své třídě nejlepším zápisem, a to přes 127 tisíc kroků. Skvělé!

           Momentálně tedy probíhá předposlední kolo procházky kolem České republiky. Ve hře je stále souboj o stupně vítězů, kdy se poslední kilometry před cílem předhánějí třídy 8. B a 6. A. Navíc probíhá souboj o 3 nejlepší individuální výkony za 6 týdnů a věříme, že si žáci 4. A nenechají vzít ani maximální počet kroků za třídu během celých šesti týdnů.

     • Obejdeme ČR - týden třetí

     •      Dostali jsme se do poloviny velkého putování kolem ČR a při pohledu na mapu je jasné, že vítěze budeme znát již příští týden. Přesto budeme bojovat i nadále nejen o maximální počet kroků, ale především o čest, protože naším hlavním cílem je zdolání hranic celé země.

           Dnes se zaměříme na čelo závodu, kde paní učitelka Pavlína Žáčková převedla své žáky přes dlouhý kus republiky a nyní se brodí přes řeku Mži v Českém lese. 4. A má tedy za sebou 95 % trasy a do cíle již mnoho nezbývá. Čtvrťáci za minulý týden nachodili přes milion a čtvrt kroků, čímž stanovili nové maximum za třídu. Ve hře o prvenství je také stále 9. B, která v minulém týdnu lehce zvolnila a momentálně se chystá v nejjižnějším městě České republiky na pochod Šumavou. Medvěda už sice v našem největším národním parku nenajdeme, ale pokud se paní učitelce Janě Mikolášové podaří probudit ze zimního spánku bručouny ze své třídy, mohli bychom je tam najít, jak pomáhají zdramatizovat koncovku závodu. Slezský souboj se posunul směrem na jih a třetí pozici stále drží žáci 6. A, kteří se nacházejí ve Starém Městě pod Landštejnem a na záda už jim z nedaleké Dešné dýchá 8. B. Osmáci si vyměnili pozice, a není divu, jelikož 8. A se kochá přírodními památkami v Národním parku Podyjí. Kus za nimi v Mikulově se pro změnu našimi kulturními památkami zabývají naši druzí čtvrťáci, kteří také statečně konkurují rivalům z druhého stupně. Na sedmém místě je ve Veselí nad Moravou tým 6. B, který uzavírá pořadí na jižní stezce. Na severu hranic, konkrétně ve Zlatých Horách, se osamoceně nachází 7. B. V Broumovském výběžku jsou žáci sedmých a devátých ,,áček´´ a přes náš nejvyšší vrchol Sněžku putuje 5. B. Opatrně si musí počínat žáci 3. A, kteří si v Harrachově troufli vystoupat na mamutí můstek. Tým 5. A se poptává místních v Rumburku, proč se dříve městu přezdívalo Malá Paříž. A na chvostu naší tabulky se v Litvínově nachází 3. B, nemusí se ale za nic stydět, protože členy jejich týmu bychom spočítali na prstech jedné ruky.

           Vyhlásíme také čtyři nejlepší chodce, kteří překonali hranici 130 tisíc kroků za týden. Nejvíc puchýřů tentokrát léčí Roman Silvan ze 4. B, ten totiž nachodil přes 192 000 kroků a stanovil tak nový rekord soutěže! Vysokou laťku stále drží reprezentant 9. B Tomáš Teuchert se 142 000 kroky, David Meruna ze 4. A se popasoval s téměř 140 000 kroky a 8. B přispěl více než 131 000 kroky Samuel Černok. Králem šéfů svých tříd zůstává pan učitel Miroslav Kucián, který opět vylepšil své dosavadní maximum a chybělo jen pár kroků do hodnoty 127 000. Krásná práce!

           Dočkáme se v cíli nějaké dramatické koncovky nebo budeme svědky vítězství stylem start – cíl? Nechme se překvapit, a tešme se na další týden.

     • Soutěž o nejoriginálnější vajíčko - výsledky

     • Milí soutěžící, určitě jste zvědaví, kdo je vítězem soutěže....

      Přišlo mi od vás 49 velikonočních vajíček! A jedno je krásnější než druhé. Ráda bych všem moc poděkovala a jelikož jsou vaše výtvory všechny originální a krásné, vyhlašuju vás všechny za vítěze!!! Pokud se někdo nestihl zúčastnit, nevěšte hlavu, příští rok to určitě stihnete.  A tady všechna vajíčka jsou........ a také budou vystavena v prostorách školy ;-)

      Mgr. Lucie Kreysová

     • Obejdeme ČR - týden druhý

     •      Je za námi druhý týden putování kolem republiky a tudíž se musíme podívat, kdo a jak zamíchal průběžným pořadím. Krásného počasí minulého týdne využila většina závodníků, protože dohromady bylo nachozeno o téměř 2,6 milionu kroků více než v úvodní etapě závodu! 

           V rozlehlých Krušných horách máme stále ještě dvě skupiny chodců. 3. B se rozhlíží z Jelení hory, jaký další kopec našich hor zdolají a 5. A se posunula do horské osady Cínovec. V Českém Švýcarsku se pak nachází 3. A, která se snaží zahlédnout z tamní rozhledny na Sokolím vrchu další v pořadí, a to 7. A. Sedmáci poněkud zaspali start, ale polepšili si o dvě příčky a na žáky z 9. A už jim chybí jen 34 km. 5. B si ve Frýdlantu drží devátou pozici z minulého týdne a pro posun o další příčku jim chybí pořádná porce kilometrů. 7. B zvolnila a došla si v klidu do Náchodu, což byla ještě minulý týden zlatá pozice, ale konkurence nikdy neodpočívá. Jejich zaváhání využila 6. B, která pohodlně vystoupala na nejvyšší bod Pardubického kraje. Čtyři ze šesti nejlepších jsou rozeseti zhruba ve stokilometrovém pásu našich hranic ve Slezsku. Ve Zlatých Horách si o jednu pozici polepšil tým 4. B a ve Městě Albrechtice zažívá pád týdne 8. B, která druhé místo z minulého týdne neobhájila. Toho využily třídy 8. A a 6. A, ty se nacházejí jen o kousek dál mezi Krnovem a Opavou. A dostáváme se tak k souboji o prvenství. Stíhací jízdu vzali zodpovědně budoucí středoškoláci z 9. B a z náskoku čtvrťáků pár desítek kilometrů ukrojili. I tak si 4. A může pohlídat svou vedoucí pozici, kde má ve Veselí nad Moravou stále více než stokilometrový náskok. Navíc prvostupňoví borci jako první atakovali hranici dvou milionů kroků.

           Máme také nové nejlepší individuální výsledky. Laťka je nastavena tak vysoko, že stotisícové počty kroků už na vyhlášení prostě nestačí. První z neuvěřitelných výkonů předvedl Tomáš Teuchert z 9. B., který připsal své třídě téměř 180 000 kroků. Adéla Wehlová z 8. A se může pyšnit 160 000 kroky. Z prvního stupně nachodil nejvíce kroků Adam Korčák z 5. A, zapsal si bezmála 143 000 kroků, hranici 130 000 překonali také Vojta Salí ze 4. A a Kamča Krejbichová ze 4. B. Z pedagogů zůstává na špičce pan učitel Miroslav Kucián, který si minulý rekord vylepšil o hodnotu 10 000 a své třídě 6. A tak přispěl více než 124 000 kroky. Opravdu skvělé výkony!

           Příští týden se tedy můžeme těšit, jak dopadne napínavý souboj ve Slezsku. Především ale budeme sledovat dění na jižní hranici naší země, kde právě probíhá souboj o prvenství. Nenechme se odradit chladným a aprílovým počasím, ať můžeme naše tabulky opět posunout kupředu.

     • Světový den porozumění autismu

     • V rámci distanční výuky se minulý týden žáci 3.A a 3.B, 5.A a 5.B, 7.B, 8.B, 9.A a 9.B zúčastnili malého projektu. Každý rok je 2. dubna vyhlášen Světový den porozumění autismu. Žáci na sobě měli modrá trika, modrá barva totiž symbolizuje komunikaci, se kterou mají autisté problém. V rámci tohoto projektu jsme si povídali jaké problémy musí lidé s poruchou autistického spektra překonávat ale i naopak v čem například vynikají. Chtěla bych všechny žáky, kteří se zúčastnili pochválit a poděkovat jim za spolupráci.

      Mgr. Adéla Drahokoupilová

     • Velikonoční soutěž o nejoriginálnější vajíčko

     • Vyhlašujeme soutěž o nejoriginálnější velikonoční vajíčko. Může být kraslice, vajíčko nakreslené, namalované nebo vyrobené, velké nebo malé, z jakéhokoli materiálu, jakoukoli technikou..... Zkrátka - fantazii se meze nekladou. 

      Uzávěrka soutěže bude v neděli 4. dubna ve 20.00 hodin. Fotografie vajíček zasílejte na e-mail kreysova@zsruzovyvrch.eu. U každé fotky musí být jméno, příjmení a třída. Do předmětu napište SOUTĚŽ.

      Moc se na všechny velikonoční výtvory těšíme!

      Pěkné Velikonoce.

     • Obejdeme ČR - týden první

     •      Minulý týden jsme odstartovali virtuální pěší závod kolem naší vlasti. Začali jsme v nejzápadnějším cípu republiky odkud se dalo do pohybu celkem 14 tříd. Kromě nejmenších žáků se tedy do akce zapojila téměř celá škola a po včerejším sčítacím maratonu zde máme první výsledky. V úvodním týdnu zvolila pozvolný start třída 3. B, která se momentálně nachází v okolí Kraslic. Jen kousek před nimi je 7. A nacházející se v Potůčkách. V okolí našeho regionu v Krušných horách je hned několik tříd. 5. A momentálně využívá rekreace na Božím Daru, 3. A vyhlíží poslední letošní sníh na vrcholu Klínovce a 9. A se kochá krajinou kolem Jeleního vrchu. Tým 5. B již opustil náš rodný kraj a momentálně je na Ústecku v obci Telnice, kde kontrolují kvality tamního skiareálu. O kus dál za městem Děčín přešlapuje na Růžovském vrchu 6. B, která již zpovzdálí vyhlíží Šluknovský výběžek, kde máme hned několik skupin závodníků, kteří jako první přešlápli hranici půl milionu kroků, a to 4. B, 7. B a 6. A. Nyní se podíváme na čtveřici nejpilnějších chodičů, kde máme ve vedlejším Frýdlantském výběžku v Libereckém kraji třídy 8. A a 9. B, které svádějí souboj o průběžnou třetí příčku. Tyto třídy ale dýchají na paty zatím v pořadí druhé 8. B, která se nachází na vrcholu Jelení stráně v Jizerských horách. Dostáváme se tedy do čela závodu, kde se paní učitelce Pavlíně Žáčkové podařilo zmobilizovat většinu svých svěřenců ze 4. A, kterým do prvního milionu kroků už mnoho nezbývá a mohou si tak pohodlně pohlídat náskok před mazáky z druhého stupně ve městě Náchod. Jejich úctyhodný 152 kilometrový odstup před druhou třídou v pořadí bude obtížné došlápnout, ale nic není nemožné, jelikož jsme teprve na počátku naší poutě.

           Rádi bychom také vyzdvihli některé individuální výkony, které posouvají jednotlivé týmy o míle vpřed. Hranici krásných 100 000 kroků překonali Vojta Salí ze 4. A, Adam Korčák z 5. A a Tomáš Teuchert z 9. B., který atakoval hranici neuvěřitelných 125 000 kroků za sedm dní. Nesmíme ale zapomenout ani na třídní učitele, kde je jasným matadorem ve své třídě 6. A pan učitel Miroslav Kucián, který se může pyšnit bezmála 115 000 kroky. Gratulujeme. 

           Na zkoušku jen na týden a mimo soutěž se zapojila také třída paní učitelky Petry Löbelové 2. B. Zde se rádi pochlubíme třemi nejlepšími výkony našich druhých nejmladších žáků. Na 3. místě máme Aničku Jandovou se 73 961 kroky, 2. místo těsně David Ryneš 77 956 kroků a 1. místo obsadila bezpečně s velkým náskokem Eliška Linhartová se 106 476 kroky, za které by se nemusel stydět ani dospělý zkušený chodec. Do budoucna nám tedy v tomto týmu vzniká obrovská konkurence. Děkujeme za účast.

           Kdo jako první překoná hranici milionu kroků je nejspíš jasné, ale podaří se někomu zamíchat pořadím v dalším týdnu? Padnou nové rekordy? Přidají se i další žáci, kteří zatím preferují pouze cestu z gauče do lednice a zpět? Nechme se překvapit a za týden zhodnotíme další etapu našeho závodu.

     • Obnovení provozu školní jídelny formou výdejního okénka od 22.3.2021

     • Vážení uživatelé naší školní jídelny,

      od pondělí 22.3.2021 obnovujeme provoz školní jídelny v upraveném režimu. 

      Výdej pro všechny strávníky bude probíhat přes výdejní okénko na rampě (viz obrázek) do jídlonosičů.

      Režimy:

      1. cizí strávníci: výdej 11.00 - 11.45, objednávky na pondělí u p. Bryxové (731 612 838) nejlépe ve čtvrtek 18.3.

      2. žáci školy a rodiče: výdej 12.00 - 14.00, objednávání na strava.cz

      Při nízkém počtu přihlášených obědů si školní jídelna vyhrazuje možnost provoz opět přerušit.

       

       

     • Dary pro lékaře a sestřičky z covid oddělení karlovarské nemocnice

     • Dary pro lékaře a sestřičky z covid oddělení karlovarské nemocnice jsme předali 13.3. odpoledne.  Vám všem, kteří jste přispěli, moc děkují. Jsou rádi, že na ně někdo myslí a snaží se jim těžkou práci trochu zpestřit. 
      Ještě jednou vám děkuji, I. Šiková.

     • Hravá prvouka v 1.B

     • V posledních dvou týdnech před jarními prázdninami se žáci 1.B v rámci prvouky lépe seznámili se sluchem a zrakem. Nejprve rozvíjeli rytmické cítění za pomocí pásma s barevnými papíry, kde každá barva představovala rytmický prvek. V následujících pokusech se malí badatelé naučili pomocí hudebních nástrojů, pravítka a švihadla, jak zvuk vzniká a jak se šíří. V další hodině se dalekohledem dívali jako orel do dálky a díky “speciálním brýlím” si přiblížili vidění včel. Na závěr si děti na vlastní kůži zkusily, jaké je být nevidomým a pochopily, jak jim pomáhat.

     • Finanční gramotnost - okresní kolo

     • V průběhu února se uskutečnilo okresní kolo v soutěži Finanční gramotnost, které se účastnilo i družstvo našich žáků ve složení Tomáš Teuchert, Adriana Bartelsenová a Michaela Šedá. Jako náhradník byl Pavel Kilyk. Týmu se velmi dařilo a obsadilo 1. místo. Tím si družstvo zajistilo postup do krajského kola, která bude probíhat v druhé polovině března. Děkujeme žákům za jejich úsilí a gratulujeme k dosaženému výsledku. Zároveň držíme palce do dalšího kola.

     • Masopust 2.B

     • Letošní masopust zakončila třída 2.B ve velkém stylu. Masky byl úžasné a karnevalová diskotéka s mlhou a lejzry se také vydařila na výbornou. Přejeme všem klidné předvelikonoční dny a pevné nervy při distanční výuce.

  • Kontakty

   • Základní škola Karlovy Vary, Krušnohorská 11, příspěvková organizace
   • Mgr. Josef Šrámek (+420) 353 437 114 (+420) 731 612 836 sramek@zsruzovyvrch.eu
   • Mgr. Alena Pecháčková (+420) 353 437 112 pechackova@zsruzovyvrch.eu
   • skola@zsruzovyvrch.cz
   • kucian@zsruzovyvrch.cz
   • (+420) 353 437 111
   • Základní škola Karlovy Vary, Krušnohorská 11, příspěvková organizace Krušnohorská 11 Karlovy Vary 36010
   • Vedoucí kuchyně: Barbora Bryxová telefon: 353 437 129 mobilní telefon: 731 612 838 email: jidelna@zsruzovyvrch.eu
   • DDS: p7tmmjw
  • Přihlášení