• Beseda s hasičem z HZS K.Vary

     • Dne 23.5. se pro žáky 4.A a 4.B uskutečnila beseda s hasičem z HZS K.Vary. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého ze zásahů hasičů, vyzkoušely si výstroj, dýchací masky a poznaly, že práce hasičů je velice důležité, nebezpečné a náročné povolání. Bylo to super, děkujeme. 

     • Našim atletům se v Poháru rozhlasu dařilo

     • Ve dnech 15.5. a 17.5.2019 se na ostrovském atletickém stadionu uskutečnila okresní kola atletického Poháru rozhlasu kategorií III. a IV.

      Kromě mladších žáků, kteří se umístili na pátém místě, všechna další družstva postoupila do krajského kola, které se uskuteční 23.5.2019 v Sokolově. Naše mladší dívky skončily na druhém místě, oba týmy starších chlapců i dívek okresní kolo vyhrály! Všem našim reprezentantům patří velká gratulace. Držíme pěsti pro štěstí i v kole krajském.

     • Od republikového finále dělilo mladé fotbalisty 90 vteřin

     • Se slzami v očích opouštěli pondělí 13.5. odpoledne mladí fotbalisté naší školy stadion Baníku Sokolov. Před několika minutami se rozplynula naděje na postup do republikového finále v Olomouci v McDonald´s Cupu.  Jeden gól chvilku před koncem posledního utkání rozhodl, že pojedou kluci ze Sokolova. Přesto, můžeme být na kluky hrdí, v krajském finále obsadili 2. místo. Náladu jim zlepšila až pozvánka na oběd do karlovarské restaurace McDonald's od majitele pana Ladislava Jandouše.  Na závěr sportovní "HOŠI DĚKUJEM!"

     • Krajské kolo v minifotbale kat. IV - Sokolov

     • V pátek 3.5.2019 se odehrálo Krajské kolo v minifotbale na hřišti FK Baník Sokolov. Našim chlapcům se ve finále nedařilo, prohráli všechny tři zápasy a skončili na celkovém šestém místě. Děvčata měla jednodušší úlohu, protože krajského finále se zúčastnily pouze tři družstva. Naše dívky toho beze zbytku využily a krajské kolo vyhrály! Gratulace a poděkování za reprezentaci školy tak patří Barboře Kadlecové, Anetě Weizenbauerové, Ester Englerové, Karolíně Procházkové, Viktorii Suché, Janě Penjuk a Adéle Říhové

     • Naše týmy děvčat i chlapců zvítězily v okresním kole v minifotbale kategorie IV.

     • V úterý 30.4.2019 se konalo okresní kolo v minifotbale na hřišti FK Ostrov. Turnaje se zúčastnila 4 družstva dívek a 4 družstva chlapců. Obě soutěže s přehledem vyhráli reprezentanti ZŠ Krušnohorská Karlovy Vary! Děvčata porazila postupně ZŠ Nejdek - náměstí 6:1, ZŠ Masarykova Ostrov 6:1 a Gymnázium Ostrov 5:1. Chlapci zvítězili nad ZŠ Nejdek - náměstí 5:1, ZŠ Masarykova Ostrov 4:0 a ZŠ Truhlářská Karlovy Vary 3:1. Krajské finále této soutěže se koná již 3.5.2019 v Sokolově. 

     • Minikopaná Mc Donalds´Cup

     • 24. dubna proběhlo na stadionu FC Slavia Karlovy Vary okrskové kolo v minikopané. Naši školu reprezentovala dvě družstva. Za kategorii A nastoupili Matěj Moskva a Matyáš Kornatovský ze 2.A, Adam Korčák, Jakub Škarda, Pavel Kadlec a Tomáš Maruna ze 3.A, Daniel Psohlavec a Štěpán Koldinský ze 3.B. Malí fotbalisté soupeřům nedali nic zadarmo. Svými výkony je pěkně potrápili. Nakonec obsadili 2.místo a do školy se vraceli se stříbrnou medailí.

      V kategorii B hráli Marek Levý a Adam Vantura z 5.A, Adam Havránek, David Košinár, Martin Psohlavec, Tomáš Volný, Lukáš Kadlec, Dobromil Bartoš a Petr Roštejnský z 5.B. Také tito fotbalisté obsadili krásné 2. místo. Martin Psohlavec byl vyhlášen nejlepším hráčem ve své kategorii.

      Všem borcům ke stříbru gratulujeme a děkujeme jim za skvělou reprezentaci školy.

     • Den Země 4.A a 4.B

     • 22.4.2019 byl svátek naší planety Země.Ani třídy 4.A a 4.B  na něj nezapomněly.24.4. se k tomuto dni uskutečnil projektový den.Vypravili jsme se do Čističky odpadních vod Karlovy Vary,kde jsme nejdříve zhlédli film o tomto objektu a pak se s panem průvodcem vypravili do míst,kam se jen tak někdo nedostane a viděli,jak se čistí voda z kanalizace.Po příchodu do školy jsme vyrobili krásné projekty a vše zdokumentovali.

     • Semifinále Mercuria školní laser game ligy 2018/2019

     • Ve čtvrtek 28. 3. proběhlo druhé kolo školní ligy v Laser game v Praze. Naší školu reprezentovala dvě družstva, která postoupila z podzimní části. Oba týmy 6. tříd a z 8. tříd se snažily získat postup do finále, což se jim bohužel nepodařilo. Každopádně všem hráčům děkujeme za jejich bojovnost a reprezentaci školy a držíme palce v nadcházejícím ročníku 2019/2020.

     • Školní kolo MO

     • V březnu se uzavřelo školní kolo 68. ročníku Matematické olympiády žáků 6. - 8. tříd. V 8. ročníku se úspěšnými řešiteli staly žákyně Eliška Sieglová a Kristýna Vítková. Oběma gratulujeme a držíme palce v okresním kole, kam obě postoupily, a které se koná v úterý 9. 4. 2019 v budově Gymnázia v Ostrově.

     • Bronzová medaile pro ZŠ Krušnohorskou v republikovém finále v přehazované

     • 28. března 2019 se ve Sportovní hale ZŠ Dobiášova v Liberci konalo republikové finále v přehazované.  Žáci z 5. tříd ZŠ Krušnohorská Karlovy Vary se do něho probojovali z krajského kola v Aši, ve kterém zvítězili. Dvoudenního finále se zúčastnilo 16 nejlepších družstev z celé České republiky. Karlovarský kraj zastupovali Filip Jelínek, David a Dominik Kadlečkovi, David Košinár, Martin Psohlavec, Anna Šíchová, Markéta Heinlová a Izabela Němcová. Naše žákovské družstvo podalo naprosto fantastický výkon a v silné konkurenci vybojovalo skvělé 3 místo. Izabela Němcová si navíc odvezla cenu fair play za přiznání teče při podání soupeře. Našim mladým sportovcům blahopřejeme a přejeme hodně dalších nejenom sportovních úspěchů.


      Fotky z přehazované si můžete stáhnout zde: https://drive.google.com/drive/folders/1b-iwgtD21pD2edPHlaq07NQDTGu6BrZn?usp=sharing

     • Krajský šachový turnaj základních škol

     •   Ve středu 27.3. se žáci naší školy zúčastnili šachového turnaje základních škol v Novém Sedle. V kategorii II. stupně jsme v silné konkurenci deseti škol Karlovarského kraje vybojovali krásné osmé místo. S velkým nasazením a chutí do každé partie nastupovali tito žáci: Michaela Šedá, Jonáš Vojtěch, Adéla Srbová a Jakub Vítek.

        V kategorii I. stupně se naši šachisté utkali se sedmi školami. Jediným přemožitelem jim byla ZŠ Poštovní ze stejného oddílu ŠK Tietz. Obsadili tak moc pěkné druhé místo, což naší škole zajistilo postup do celorepublikového finále ve Zlíně. Šachový tým nastupoval v této sestavě: Kurt Unger, Robin Siegl, Vojtěch Salí a Karin Ungerová.

       Všem moc děkuji za pozitivní přístup, s nímž nastupovali ke každé partii, za čestnost, kolektivnost a radost ze hry.

       

       "Šachy nás učí neztrácet víru a naději při převaze protivníka a nevzdávat se naděje na vítězství ani při nejcitelnějších ranách, které můžeme dostat v honbě za úspěchem."

      Benjamin Franklin

       

     • Naši kluci na medaili v basketu tentokrát nedosáhli.

     • Dne 28.3.2019 se uskutečnilo v Hale míčových sportů v Karlových Varech krajské finále soutěže v basketbale kategorie IV., kterého se zúčastnilo i naše družstvo. V konkurenci 6 nejlepších týmů karlovarského kraje naši kluci statečně vzdorovali silnějším soupeřům, i když někteří měli za sebou náročnou cestu z hokejového zápasu v Ostravě - Porubě, kdy se do K.Varů vrátili až v časných ranních hodinách. 

      Po výsledcích se ZŠ Konečná K.Vary 4:11, ZŠ Hazlov 16:0, ZŠ Pionýrů Sokolov 8:13, ZŠ Kraslice 9:6 a ZŠ Mariánské Lázně - Úšovice 10:12 obsadil náš tým celkové čtvrté místo. Poděkování za reprezentaci školy patří těmto hráčům: František Kolář, Jakub Radosta, Dominik Rymon, Štěpán Jiskra, Milan Lexa, Jakub Gallat a Ondra Dorot.

     • Den otevřených dveří

     • Tento den byl pro všechny tak trochu dnem kouzelným.
      V dopoledních hodinách školu navštívili nejen rodiče s žáčky budoucích 1. a 6. tříd. Podívat se přišly
      také osoby starší s nostalgickými vzpomínkami na doby, kdy v lavicích naší školy usedaly i ony. Tehdy
      se škola jmenovala ještě ZDŠ Klementa Gottwalda.

      V odpoledních hodinách se pro příchozí otevřel Kouzelný svět pohádkových bytostí. Před „vstupní
      branou „ do Říše pohádkového Růžáku si každý účastník vybral např. Karkulku, vílu, princeznu ,
      kočičku, včelku, klauna, rytíře, fotbalistu aj. – osůbku, se kterou se vydal na putování všemi pěti
      rozlehlými pavilony naší školy.
      V pavilonu I. a II. stupně se děti i s rodiči seznámily s pomůckami, třídami, interaktivními tabulemi,
      sluchátky v jazykové učebně, učebnou PC, nově zrekonstruovanou školní kuchyňkou, mikroskopy…..
      V tělocvičnách si děti zasportovaly s právě cvičícími dětmi, seznámily se s nabídkou mnoha
      sportovních kroužků. Nahlédnout bylo možné též do prostor bazénu pro školní plaveckou výuku.
      V budově školní jídelny bylo možné v rozlehlých prostorách projít slalom s tácem a přinést tak krmení
      pro „Hladového geparda“.
      V V. oddělení ŠD si bylo možné zazpívat za doprovodu elektronických varhan oblíbenou dětskou
      písničku. A zde byla též předána odměna všem, kteří cestou plnili připravené úkoly.
      Zpestřením dne pro zúčastněné děti byla i účast na „ Jarních dílnách“, připravených p.
      vychovatelkami školní družiny. Hotové výrobky, jako např. ovečka z bavlnek, si děti odnesly na
      památku domů.
      Zpestřením pro rodiče byl určitě i koutek s občerstvením, kde bylo možno si popovídat i s p.
      učitelkami naší školy.
      Na závěr celého odpoledne proběhla v multimediální učebně otevřená diskuse . Na dotazy rodičů
      odpovídal Mg. Josef Šrámek, ředitel naší školy.
      Za příjemné odpoledne bych ráda poděkovala nejen zúčastněným pedagogickým pracovníkům, ale i
      žákům, zvláště 9. A, 6.A, 8.A a jiným, kteří se na zajímavém průběhu Dne otevřených dveří ochotně
      podíleli.

      Hrdá Dana
      asistentka pedagoga

     • Naši basketbaloví reprezentanti dvakrát na stupních vítězů

     • Ve dnech 20.-21.3.2019 se uskutečnila okresní kola chlapců i dívek v basketbale kategorie IV. v Hale míčových sportů v Karlových Varech. Středečního turnaje chlapců se zúčastnilo 9 škol, naši borci prohráli pouze s pozdějším vítězem ZŠ Konečná K.Vary, ostatní zápasy vyhráli a po zásluze postoupili do krajského kola, které se bude konat 28.3.2019 opět v K.Varech. Turnaje dívek se ve čtvrtek zúčastnilo dokonce deset škol karlovarského okresu. Naše děvčata prohrála celkem dvakrát ze sedmi zápasů a skončila na celkovém třetím místě, bohužel prvním nepostupovém. Všem našim hráčům a hráčkám patří velká gratulace k dosaženým výsledkům.

      Poděkování pak náleží p. učitelům Haškovi a Eismannovi, kteří uvolňovali hráče ze svých hodin k předzápasovým tréninkům!

       

     • Naše basketbalistky uspěly v krajském kole!

     • V úterý dne 12.3.2019 se naše dívky zúčastnily Krajského kola v basketbale kat.III, které se konalo na Základní škole ve Švabinského ulici v Sokolově. I když byl náš tým věkově nejmladší, ostudu rozhodně neudělal.

      Výraznou porážku utrpěl pouze v prvním zápase s domácími hráčkami v poměru 6:18. V dalších zápasech zvítězila naše děvčata nad týmy ze ZŠ Mar.Lázně, Komenského 15:5 a ZŠ Karlovy Vary, Poštovní 11:4 a v posledním utkání se do poslední vteřiny rvala o druhé místo v utkání se ZŠ Sokolov, Běžecká a jen těsná porážka v poměru 13:14 je odsunula na konečné třetí místo. Všem dívkám, které úspěšně reprezentovaly naši školu, patří velká gratulace.

      Byly to - Míša Jíchová, Míša Šedá, Nela Siváková, Kristýna Hornová, Kamila Dobešová, Aneta Weizenbauerová, Barbora Kadlecová a Natálie Seifertová.

     • Lyžařský kurz 11.3.-15.3.2019

     • Pokyny LVK 2018/19

       

      Datum: 11.3. - 15.3. 2019

      Místo: SKI Areál Klínovec

      Odjez: Pondělí 11. 3. 2019 sraz v 9:30, cca 10:00 odjezd od školy

      Návrat: Pátek 15.3. 2019 kolem 13:00 hod ke škole

      Cena: 3.400

      Ubytování: Penzion Hraničář Loučná/ Háj

      Stravování: Plná penze (snídaně, obědy, večeře) – začínáme v pondělí obědem – končíme v pátek obědem (pouze polévka)

      Pedagogický doprovod: G. Szatmaryová, J. Mikolášová, A. Pecháčková

      Potvrzení o seřízení vázání

      Kopie průkazu zdravotní pojišťovny

      Potvrzení od lékaře ( platící 1 rok )

      Kartičku pojištěnce, bezinfekčnost a léky odevzdají žáci u autobusu vedoucímu kurzu

      Je nutné si zajistit pojištění – odpovědnost za škodu (pokud tak nemáte)

       

      V případě porušení zásad chování a bezpečnosti během kurzu bude žák (žákyně) z kurzu vyloučen/ bez nároku na náhradu.

      Při odhlášení z kurzu bude účtován stornopoplatek (dle smluvních podmínek penzionu).


      Za krajně nepříznivých podmínek se výcvik nekoná, ke možné zařadit náhradní program.

       

      Řád LVK

       

      1. Lyžařský výcvikový kurz (dále jen LVK) je součást školního vyučování. Žáci jsou povinni jej dodržovat, jakož i řád chaty, na které jsou ubytováni.

       

      2. Žáci jsou povinni dodržovat pokyny vedoucího a instruktorů během lyžařského výcviku i mimo něj. Chovají se slušně a zdvořile k personálu.

       

      3. Členové LVK dodržují stanovený denní řád a nastupují včas na výcvik, stravu a večerní program. Dbají na budíček a večerku.

       

      4. Povinností každého účastníka je udržovat čistotu a pořádek na pokoji, ve společ. místnostech, na hygienických zařízeních, v lyžárně a šatně. Přezouvají se. Bez svolení nesmějí opustit chatu.

       

      5. Kouření a požívání alkoholických nápojů a drog je přísně zakázáno.

       

      6. Používání elektrických spotřebičů na pokojích je zakázáno. Výjimky uděluje vedoucí kurzu. Ve sprchách je nutno přiměřeně šetřit vodou. Obsluha topení se řídí pokyny vedoucího chaty.

       

       

      7. Lyžařskou výstroj a výzbroj udržují žáci v čistotě a pořádku na vyhrazeném místě. Zde se

      provádějí opravy a mazání lyží.

       

      8. Peníze a cenné věci je možno uložit u vedoucího LVK, jinak se za ně neručí. Veškeré ztráty je nutno ihned hlásit vedoucím.

       

      9. Škodu na zařízení musí žáci ihned hlásit. Hradí ji ten, kdo ji způsobil. Při nepřiznání viny hradí škodu společně všichni spolubydlící, ve společných částech objektu všichni žáci.

       

      10. Účast všech žáků na lyžařském výcviku a programu je povinná. Bez povolení instruktora nesmí členové opustit družstvo.

       

      11. Určení žáci vykonávají službu dne, řídí se pokyny vedoucího.

       

      12. Onemocnění a poranění hlásí žáci ped. dozoru. Žáci omluvení z výcviku nesmějí bez povolení vedoucího opustit chatu.

       

      13. Žáci se scházejí ve společenských místnostech. Návštěvy na pokojích nejsou dovoleny (výjimku může udělit vedoucí kurzu).

       

      14. Přání a stížnosti je možno sdělit pedagogickému dozoru.

       

      15. Porušení řádu se trestá až vyloučením z dalšího pobytu na LVK bez nároku na vrácení zaplacených výloh. Rodiče i ředitel budou o tomto bezprostředně uvědoměni.

       

       

      Bezpečnostní zásady pro LVK


       

      1. Řídit se metodickými pokyny k organizaci LVK žáků MŠMT č.j. 24 799/93-50

       

      2. Před zájezdem provést poučení o bezpečnosti na LVK a zapsat do knihy bezpečnosti a TK.

       

      3. Dodržovat metodický postup výcviku.

       

      4. Družstvo má nejvíce 15 žáků.

       

      5. Vybírat pro výcvik vhodný terén.

       

      6. U lanovky a vleků provést poučení o bezpečnosti a zásadách jízdy na vleku.

       

      7. Lyžařská přilba je povinná, další ochranné pomůcky (chrániče páteře apod.) doporučené.

       

      8. Výcvik se provádí v terénu, který odpovídá lyžařské vyspělosti družstva.

       

      9. Za krajně nepříznivých podmínek se výcvik nekoná, zařadit náhradní program.

       

       

      10. Dodržovat denní režim: praktický výcvik, teoretická výuka, spánek (9 hod.), osobní hygiena , jídlo , volný čas.

       

      11. Lyžařský instruktor odpovídá za splnění výchovného a výcvikového programu svěřeného družstva, za zdraví a bezpečnost jeho členů.

       

      12. Vedoucí zájezdu odpovídá za organizační přípravu zájezdu, personální zajištění, vhodný objekt, dopravu, zpracovává program LVK, plán výcviku.Přiděluje kompetence lyž. instruktorům.

       

      13. Zakončení zájezdu předchází hodnocení LVK. Stručné písemné hodnocení předloží vedoucí LVK řediteli školy

       


       

       

     • Krajské finále v přehazované

     • Dne 28.2. 2019 se žáci 5. tříd zúčastnili krajského finále v přehazované. To se konalo ve Sportovní hale v Aši a sjelo se na něj celkem 6 vítězných týmů z předešlých krajských kol. Každé družstvo odehrálo 5 zápasů na dva vítězné sety.

      Naši hráči ve složení Filip Jelínek,  David Košinár,  David Kadleček,  Dominik Kadleček,  Anna Šíchová,  Markéta Heinlová a Izabela Němcová všechny zápasy vyhráli a tím postoupili do republikového finále. To se bude konat 28.3. 2019 v Liberci.

      Všichni si zaslouží velkou gratulaci a to nejen za vynikající sportovní výsledek, který se žákům 1. stupně povedl v historii školy poprvé, ale i za vzorné sportovní vystupování a hru fair- play.

  • Kontakty

   • Základní škola Karlovy Vary, Krušnohorská 11, příspěvková organizace
   • Mgr. Josef Šrámek (+420) 353 437 114 (+420) 731 612 836 sramek@zsruzovyvrch.eu
   • Mgr. Alena Pecháčková (+420) 353 437 112 pechackova@zsruzovyvrch.eu
   • skola@zsruzovyvrch.cz
   • kucian@zsruzovyvrch.cz
   • (+420) 353 437 111
   • Základní škola Karlovy Vary, Krušnohorská 11, příspěvková organizace Krušnohorská 11 Karlovy Vary 36010
   • Vedoucí kuchyně: Barbora Bryxová telefon: 353 437 129 mobilní telefon: 731 612 838 email: jidelna@zsruzovyvrch.eu
  • Přihlášení