• Společná výuka 4.A a 9.A na téma Halloween

• Dne 24. 10. 2023 se žáci anglického jazyka zúčastnili kooperativní výuky, kdy skupina žáků 4.A spolupracovala se skupinou žáků z 9.A. Společně si vyzkoušeli interpretaci článku o Halloweenu a naučili se novým anglickým slovíčkům. Skupinky si navzájem pomáhaly a všichni přítomní žáci nakonec společně vyrobili halloweenské masky a girlandy. Oběma třídám se kooperativní styl výuky líbil. Neměly by problém s podobnými aktivitami i v budoucnu, které by zahrnovaly i kreativní činnost. Hodina se velmi vydařila a doufáme, že většina žáků si odnesla mnoho nových zkušeností s prací v týmu.

Mgr.Sidorova, Mgr.Farkavcová

• Filmový festival Oty Hofmana

• Minulý týden se v Ostrově konal Filmový festival Oty Hofmana a naše škola si tuto událost nemohla nechat ujít.

Menší děti se vypravily na pohádku Největší dar, starší ročníky zaujaly Děti Nagana (pro trpělivé diváky byla za odměnu beseda s tvůrci a herci) a zbývající žáci počkali na konec týdne, aby zhlédly #annaismissing. Film, který byl současný svou tematikou a přinesl všem mnoho námětů k přemýšlení.

Velkou poctou pro nás byla návštěva pana režiséra Zdeňka Trošky. Dozvěděli jsme se,  proč si zvolil právě toto povolání, jaký film je pro něj nejcennější, vyslechli pár historek z natáčení a na závěr se s některými žáky vyfotil.

Za rok na 56. ročníku na shledanou!

• Škola v přírodě Pernink

• Už zítra se 3.A vrací ze Školy v přírodě v Perninku. Nachodili jsme celkem za 2 dny asi 25 kilometrů. Celou dobu byly děti na čerstvém vzduchu. Chata Pernink to zatím ustála a my kupodivu také. Zitra se všichni těšíme domů.

Waclavová

ŠKOLA V PŘÍRODĚ PER

• Škola v přírodě Pernink - 3.B

• Milí rodiče a přátelé!

Pernink přežil a my taky😂. Už zítra se vracíme z bojové výpravy . V nohách máme 25km, bez úrazu a újmy na zdraví ( jen nás trochu bolí nohy). Posíláme fotodokumentaci👍.

3.B + I. Šiková