• Přípravný ročník

• Milé maminky a milí tatínkové,

nabízíme možnost zařazení vašeho předškoláka do přípravné třídy!

CO TO JE „PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA?’’

Přípravná třída (nebo také „nultý ročník’’) je určena dětem s odkladem povinné školní docházky. Navštěvují ji děti, které by z různých důvodů hůře zvládaly nároky kladené na žáky prvních tříd. Výuka je tomu přizpůsobena – z počátku se činnosti střídají v krátkých časových úsecích, důležitou složkou je motivace a hra.

CO SE V PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ DĚTI UČÍ?

Děti se především seznamují s prostředím školy a odlišným systémem práce. Během školního roku se postupně učí zvládat vyšší nároky spojené s přechodem do školy. Rozvíjejí nejen své schopnosti v oblasti jemné motoriky, ale učí se i pravidlům soužití, spolupráce ve třídě a roli žáka. Cílem přípravné třídy není učit děti psát a číst. Rozvíjíme předmatematické představy, grafomotoriku, jazykové a fonetické schopnosti - není třeba se obávat, že se dítě po „přípravce’’ bude v první třídě nudit.

VÝHODY PŘÍPRAVKY

• ověřená zkušenost s tímto typem výuky
        • každodenní práce umožňuje dítě rozvíjet optimálněji než MŠ (z důvodu vyššího počtu dětí a odlišného denního režimu)
        • snížený počet žáků ve třídě
        • seznámení s prostředím školy a školní družiny - děti se v průběhu roku seznámí i s dalšími členy pedagogického sboru. Oproti nově příchozím prvňáčkům mají výhodu „domácího hřiště’’
        • navazování přátelství - mnoho našich „nulťáčků’’ přechází do první třídy na naší školu, děti tedy spolu pokračují dál.

Naše dvě přípravné třídy se plně zapojují do akcí celé školy. Bruslení, plavání, kulturní akce, škola v přírodě a další.

Vyjíždíme a pořádáme také plno akcí a výletů, aby se děti učily také prožitkovým učením a neviděly vše jen na papíře. Snažíme se také oživit výuku různými významnými dny a událostmi, abychom měli aspoň malý přehled o světě.

A jak to u nás vypadá? Takhle si hrajeme a zároveň pracujeme 🙂