• 1.B staví sněhuláky

• Vzhledem ke krásne/Ladovské zimě/jsme se s naši 1.B vypravili vyzkoušet, jak se vlastně staví sněhuláci. Dnes už víme, že je třeba tří koulí, velké, menší a nejmenší. Společnou prací je vyzvednout na sebe. Upevnit sněhem. Ze dvou menších kouli vytvořit ruce. A za pomoci přírodnín dodělat oči, nos, pusu, knoflíky a samozřejmě také nezapomenout koště do ruky. U společného tvoření jsme se moc pekne pobavili.

Za 1.B tř. uč. Zuzana Hüttnerová

• Astronomická olympiáda - školní kolo

• Na podzim loňského roku proběhlo školní kolo Astronomické olympiády. Vzhledem k situaci, která poznamenala 1. pololetí školního roku, se soutěž uskutečnila ve větší míře online. Naše škola se zúčastnila ve dvou kategorií, kategorie GH (6. - 7. třídy)  a kategorie EF (8. - 9. třídy). Na řešení úloh měli žáci 40 minut. Pro postup do krajského kola bylo zapotřebí získat minimálně 20 bodů z celkového počtu 50.

V kategorii GH se na 1. místě umístila Nikol Mikolášová se ziskem 33 bodů.

V kategorii EF se na 1. místě umístila Kateřina Bendová se ziskem 30,5 bodu

na 2. místě se umístila Kateřina Bryxová se ziskem 28,5 bodu

na 3. místě se umístila Adéla Srbová se ziskem 27,5 bodu.

Mezi dalšími postupujícími do krajského kola jsou:

Matouš Löffler

Tomáš Dvořák

Kristýna Hornová

Michaela Jíchová.

Všem účastníkům děkujeme za účast a úsilí. Postupujícím gratulujeme k výsledkům a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

• Zvířecí návštěva ve ŠD

• Dnes nás navštívila Špagetka, zatím je to štěně, ale kamárádů už má spoustu. Děkujeme Natálce Rauchové ze 2.A a její babičce. :-)

• Finanční gramotnost - soutěž

• V průběhu měsíce listopad až prosinec se uskutečnil 10. ročník soutěže Finanční gramotnost. Cílem soutěže je pomoci zatraktivnit výuku finanční gramotnosti na školách, doplňovat znalosti, ověřovat jejich úroveň a seznamovat žáky se světem peněz, rodinného rozpočtu, či základů investování.

Snahou je rozšíření teoretických i praktických znalostí a dovedností v oblasti finanční gramotnosti a je nejúčinnější prevencí proti zadlužování a následnému častému předlužení.

Do školního kola se zapojilo celkem 52 žáků. Žáci umístěni na prvních třech místech postupují do okresního kola, kde vytvoří jedno družstvo a společně budou vypracovávat další úlohy.

Všem žákům děkujeme za účast, postupujícím gratulujeme k umístění a držíme palce do okresního kola.

Pořadí na 1. - 5. místě:

Tomáš Teuchert

Kateřina Bendová

Adam Němeček

Marek Chalupa

Adriana Bartelsenová

• Žáci třídy 5.B

• Žáci třídy 5.B se o vánočních prázdninách neváleli. Pilně pracovali na projektech z vlastivědy a přírodovědy. Posuďte sami, jak se jim to povedlo. Za mě mají velkou pochvalu. Mgr. Iveta Šiková.

• Od 11.1.2021 ve stejné režimu

• Také následující týden bude probíhat pro žáky 1. a 2. tříd prezenčně, ostatní žáci pokračují v distanční výuce. Možné jsou individuální konzultace po dohodě s vyučujícím.