• Minikopaná Mc Donalds´Cup

• 24. dubna proběhlo na stadionu FC Slavia Karlovy Vary okrskové kolo v minikopané. Naši školu reprezentovala dvě družstva. Za kategorii A nastoupili Matěj Moskva a Matyáš Kornatovský ze 2.A, Adam Korčák, Jakub Škarda, Pavel Kadlec a Tomáš Maruna ze 3.A, Daniel Psohlavec a Štěpán Koldinský ze 3.B. Malí fotbalisté soupeřům nedali nic zadarmo. Svými výkony je pěkně potrápili. Nakonec obsadili 2.místo a do školy se vraceli se stříbrnou medailí.

V kategorii B hráli Marek Levý a Adam Vantura z 5.A, Adam Havránek, David Košinár, Martin Psohlavec, Tomáš Volný, Lukáš Kadlec, Dobromil Bartoš a Petr Roštejnský z 5.B. Také tito fotbalisté obsadili krásné 2. místo. Martin Psohlavec byl vyhlášen nejlepším hráčem ve své kategorii.

Všem borcům ke stříbru gratulujeme a děkujeme jim za skvělou reprezentaci školy.

• Den Země 4.A a 4.B

• 22.4.2019 byl svátek naší planety Země.Ani třídy 4.A a 4.B  na něj nezapomněly.24.4. se k tomuto dni uskutečnil projektový den.Vypravili jsme se do Čističky odpadních vod Karlovy Vary,kde jsme nejdříve zhlédli film o tomto objektu a pak se s panem průvodcem vypravili do míst,kam se jen tak někdo nedostane a viděli,jak se čistí voda z kanalizace.Po příchodu do školy jsme vyrobili krásné projekty a vše zdokumentovali.

• Semifinále Mercuria školní laser game ligy 2018/2019

• Ve čtvrtek 28. 3. proběhlo druhé kolo školní ligy v Laser game v Praze. Naší školu reprezentovala dvě družstva, která postoupila z podzimní části. Oba týmy 6. tříd a z 8. tříd se snažily získat postup do finále, což se jim bohužel nepodařilo. Každopádně všem hráčům děkujeme za jejich bojovnost a reprezentaci školy a držíme palce v nadcházejícím ročníku 2019/2020.

• Školní kolo MO

• V březnu se uzavřelo školní kolo 68. ročníku Matematické olympiády žáků 6. - 8. tříd. V 8. ročníku se úspěšnými řešiteli staly žákyně Eliška Sieglová a Kristýna Vítková. Oběma gratulujeme a držíme palce v okresním kole, kam obě postoupily, a které se koná v úterý 9. 4. 2019 v budově Gymnázia v Ostrově.

• Bronzová medaile pro ZŠ Krušnohorskou v republikovém finále v přehazované

• 28. března 2019 se ve Sportovní hale ZŠ Dobiášova v Liberci konalo republikové finále v přehazované.  Žáci z 5. tříd ZŠ Krušnohorská Karlovy Vary se do něho probojovali z krajského kola v Aši, ve kterém zvítězili. Dvoudenního finále se zúčastnilo 16 nejlepších družstev z celé České republiky. Karlovarský kraj zastupovali Filip Jelínek, David a Dominik Kadlečkovi, David Košinár, Martin Psohlavec, Anna Šíchová, Markéta Heinlová a Izabela Němcová. Naše žákovské družstvo podalo naprosto fantastický výkon a v silné konkurenci vybojovalo skvělé 3 místo. Izabela Němcová si navíc odvezla cenu fair play za přiznání teče při podání soupeře. Našim mladým sportovcům blahopřejeme a přejeme hodně dalších nejenom sportovních úspěchů.

Fotky z přehazované si můžete stáhnout zde: https://drive.google.com/drive/folders/1b-iwgtD21pD2edPHlaq07NQDTGu6BrZn?usp=sharing

• Krajský šachový turnaj základních škol

•   Ve středu 27.3. se žáci naší školy zúčastnili šachového turnaje základních škol v Novém Sedle. V kategorii II. stupně jsme v silné konkurenci deseti škol Karlovarského kraje vybojovali krásné osmé místo. S velkým nasazením a chutí do každé partie nastupovali tito žáci: Michaela Šedá, Jonáš Vojtěch, Adéla Srbová a Jakub Vítek.

V kategorii I. stupně se naši šachisté utkali se sedmi školami. Jediným přemožitelem jim byla ZŠ Poštovní ze stejného oddílu ŠK Tietz. Obsadili tak moc pěkné druhé místo, což naší škole zajistilo postup do celorepublikového finále ve Zlíně. Šachový tým nastupoval v této sestavě: Kurt Unger, Robin Siegl, Vojtěch Salí a Karin Ungerová.

Všem moc děkuji za pozitivní přístup, s nímž nastupovali ke každé partii, za čestnost, kolektivnost a radost ze hry.

"Šachy nás učí neztrácet víru a naději při převaze protivníka a nevzdávat se naděje na vítězství ani při nejcitelnějších ranách, které můžeme dostat v honbě za úspěchem."

Benjamin Franklin