• Hurá za poznáním.

• ..Ve čtvrtek 25.10. vyrazily třídy 4.A a 5.B na výlet do Koněpruských jeskyň, ten byl pro žáky odměnou za soutěž o nejaktivnější třídu ve školním roce 2017-18. Po celý den vládla dobrá nálada. Děti se těšily do jeskyně, protože pro většinu to byl první zážitek z podzemí. Pozorně sledovaly výklad paní průvodkyně a svými všetečnými dotazy si utvářely představu o vzniku těchto přírodních krás. Na památku si pak všichni zakoupili malý suvenýr a spokojeně vyrazili domů. Mgr. Jana Kafuňková a Mgr. Petra Löbellová

• Oslava 100 let ve školní družně

• Oslavy vzniku republiky neminuly ani děti ve školní družině. Seznámily se s pověstí O Bruncvíkovi a dozvěděly se jak se na znak dostal dvouocasý lev. Pokusily jsme se takového lva namalovat svýma očima. Třeťáci se do práce zapoji také s velkým nadšením. Pokus o namalování lva ze znaku se jim náramně povedl.

• Tvořivé dílny na ZŠ Šmeralova

• Rádi tvoříte?
             Paní vychovatelka Foitová spojila své síly se školní družinou na základní škole Šmeralova a vymyslely s paní vychovatelkou Matouškovou tvořivé dílny. Vyrobit si panenku ze šustí či uplést stojánek na tužky z pedigu si může přijít opravdu každý!  Těšit se na Vás budou 10.11. 2018 od 9:00 do 13:00 ve školní družině Šmeralova 17. Cena dílničky je 250,- a veškeré informace zjistíte na telefoním čísle 607 852 194 (p. Matoušková) či 777 080 674 (p. Foitová)

Vaše
             školní družina
          • Exkurze České televize a Lasergame arény

• V pátek 19.10. žáci naší školy navštívili Českou televizi. V rámci prohlídky si mohli prohlédnout zákulisí natáčení některých televizních pořadů, ateliéry a kulisy v některých studií, seznámili se s historií České televize. Závěrem si vyzkoušeli práci hlasatele a kameramana. Odpoledne pak zavítali do Lasergame arény v Braníku. Zde si zahráli několik her, vyzkoušeli 4D trenažér. Celý den se vydařil a žákům líbil.

• Školní družina a červený kříž

• Školní družina pořádá ve čtvrtek 25.10.2018 sbírku potřebných věcí pro Červený kříž. Věci jako jsou hračky, lůžkoviny, čisté oblečení pro děti i dospělé můžete v tento den donést do oddělení paním vychovatelkám.

školní družina
          • Atletický čtyřboj

• 19.9.2018 proběhlo okresní kolo Atletického čtyřboje. Naši chlapci ve složení Rymon, Prošek, Brázda, Jiskra a Pohlodek se umístili na 1. místě a postoupili do krajského kola, které se konalo v Chodově 26.9.2018. Chlapci vybojovali 2. místo. Gratulujeme ke krásnému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. G. Szatmaryová

• Matematická olympiáda

• Po roce opět začíná matematická olympiáda, tentokrát již 68. ročník. K řešení úloh jsou zváni všichni žáci, kteří mají zájem o matematiku, popřípadě je baví řešit zajímavé úlohy. Pro žáky 5. až 9. tříd je připravena pro školní kolo vždy sada šesti úloh. Páté a deváté ročníky musí řešení odevzdat nejpozději 5. ledna 2019. Šesté až osmé ročníky musí odevzdat řešení nejpozději do 15. března 2019. Úlohy se řeší samostatně doma. Případní zájemci si zadání mohou vyzvednout u svých vyučujících matematiky nebo stáhnout v odkazu na webových stránkách MO. Přejeme mnoho zdaru při řešení :-)

• Okresní kolo v přespolním běhu

• Dne 2. října naše škola pořádala okresní kolo v přespolním běhu III. a IV. kategorie. Na každém startu se sešlo přes 70 závodnic a závodníků, kteří se vydali na trať vedoucí přilehlým okolím školy. Mladší dívky bojovaly na trati dlouhé 1500 metrů, mladší hoši a starší dívky na dvoukilometrové trati a starší hoši si zazávodili na tříkilometrové vzdálenosti. V této kategorii naši kluci obsadili pro nás dnes nejlepší druhé místo. Děkujeme všem účastníkům za bezproblémový průběh celého klání a těšíme se na příští závody pořádané naší školou.

Okresni_kolo_prespolniho_behu__2018.pdf