• Létání Hurricane Factory 2018

• V polovině srpna se několik našich žáků vydalo do Prahy, aby se účastnili akce pořádanou Hurricane Factory.  Jedná se o místo, kde můžete létat a vznášet se a vyzkoušet si tak sílu hurikánu. V prosklené letové komoře o průměru 4,3 metrů a celkové výšce neuvěřitelných 14 m proudí vzduch rychlostí až 270 km/h, což je rychlost opravdového hurikánu. Zážitek se všem líbil a příští rok opět s dalšími žáky jej můžeme navštívit.

• Letní škola matematiků a fyziků

• I když probíhají prázdniny, pro některé žáky nastal začátkem srpna čas procvičit si a získat znalosti z matematiky a fyziky. Každý rok se první srpnový týden sjeli zájemci o přírodní vědy na Letní školu matematiků a fyziků. Tentokrát do Šluknova. Mezi účastníky jsou již po řadu let i žáci naší školy. Akci pořádá Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Univezritou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a Matematicko-fyzikální fakultou UK v Praze. Žáky čekala série přednášek trochu jinou formou podanou, tou zábavnější. Témata byla různorodá. Přes racionální čísla, Pascalův trojúhelník až po Raspberry Pi, fotony. Součástí také byla přednáška prof. Vladimíra Kulhánka z ČVUT na téma Elektromagnetický vesmír. Během výuky se žáci seznámili také s 3D tiskárnou, kdy si sami navrhli a vytiskli jmenovky. A nebo sestavovali pomocí stavebnic nové roboty. Letní škola jen potvrdila, že matematika a fyzika nemusí být jen nudné učení. Těšíme se za rok opět na shledání.