Jednou z aktivit, kterou si děti vyzkoušely, byla hra, ve které se fantazii rozhodně meze nekladou. Dětem byla přečtena první věta (jako vodítko) a postupně k ní každý z nich nabaloval větu svoji. Nakonec nám vyšel velice zajímavý příběh...
Vodník "Utřinos" seděl při měsíčku u svého rybníku, když v tom ho vyrušil podivný zvuk. Probudilo ho kvákání. A hrozně se lekl. A spadl z větve. Uviděl sovu a znovu se lekl, že má tak velké oči! Měla je opravdu obrovský! Spadla mu z toho dýmka do vody. Připlul kapr a snědl ji. Vodník si lehl na břeh rybníka. Začal zpívat svou vodnickou píseň:"Brekeke, brekeke, ty mě sovo nelekej!" "Ničeho se nelekám, do přírody utíkám!" Když v tom přišel velký medvěd a sežral kapra i s dýmkou... Potom medvěd usnul. Přišel vodník a rozpáral medvědovi břicho, aby si vzal tu dýmku. Dýmka baf, baf, baf a já jsem z toho paf! Vodník pak medvěda zašil. Medvěd se probudil a měl žízeň. Tak vypil celý rybník. Vodník musel odejít k jinému rybníku, protože v něm neměl vodu...
Pokud by děti chtěly namalovat obrázek k tomuto a příštím příběhům, přikládám telefonní číslo, na které můžete posílat fotografie vašich malých umělců :) Obrázky zveřejníme. Pokud je to ve vašich možnostech, použijte k přenosu fotografie aplikaci WhatsApp a to na číslo: 775 852 767
Děkujeme a DRŽTE SE!