V odpoledních hodinách se pro příchozí otevřel Kouzelný svět pohádkových bytostí. Před „vstupní
branou „ do Říše pohádkového Růžáku si každý účastník vybral např. Karkulku, vílu, princeznu ,
kočičku, včelku, klauna, rytíře, fotbalistu aj. – osůbku, se kterou se vydal na putování všemi pěti
rozlehlými pavilony naší školy.
V pavilonu I. a II. stupně se děti i s rodiči seznámily s pomůckami, třídami, interaktivními tabulemi,
sluchátky v jazykové učebně, učebnou PC, nově zrekonstruovanou školní kuchyňkou, mikroskopy…..
V tělocvičnách si děti zasportovaly s právě cvičícími dětmi, seznámily se s nabídkou mnoha
sportovních kroužků. Nahlédnout bylo možné též do prostor bazénu pro školní plaveckou výuku.
V budově školní jídelny bylo možné v rozlehlých prostorách projít slalom s tácem a přinést tak krmení
pro „Hladového geparda“.
V V. oddělení ŠD si bylo možné zazpívat za doprovodu elektronických varhan oblíbenou dětskou
písničku. A zde byla též předána odměna všem, kteří cestou plnili připravené úkoly.
Zpestřením dne pro zúčastněné děti byla i účast na „ Jarních dílnách“, připravených p.
vychovatelkami školní družiny. Hotové výrobky, jako např. ovečka z bavlnek, si děti odnesly na
památku domů.
Zpestřením pro rodiče byl určitě i koutek s občerstvením, kde bylo možno si popovídat i s p.
učitelkami naší školy.
Na závěr celého odpoledne proběhla v multimediální učebně otevřená diskuse . Na dotazy rodičů
odpovídal Mg. Josef Šrámek, ředitel naší školy.
Za příjemné odpoledne bych ráda poděkovala nejen zúčastněným pedagogickým pracovníkům, ale i
žákům, zvláště 9. A, 6.A, 8.A a jiným, kteří se na zajímavém průběhu Dne otevřených dveří ochotně
podíleli.
Hrdá Dana
asistentka pedagoga