• Vítězové okresního kola ve florbale

     • 14.11.2018 jsme změřili síly s dalšími týmy školy z Karlovarského kraje ve florbale. Po prvotním sehrávání jednotlivých formací, aplikování taktiky, trochou štěstíčka, kterému jsme šli naproti, jsme turnajem projeli bez porážky až do finále, kde jsme v krásném utkání přetlačili ZŠ jazyků Libušina 5:4. Skauti (paní učitelky 1. stupně) vybrali hráče, kteří hráli týmově, golman zachytal výborně, nic víc jsem si jako trenér tohoto ambiciózního týmu nemohl přát :-) Děkuji za vzornou reprezentaci školy a 12.12. v krajské eliminaci pokračujeme! Držte nám palce. J. Šrámek

     • Hasičská záchranná stanice v Chodově

     •  

      Dne 7.11. se žáci 7.B zúčastnili besedy na Hasičské záchranné stanici v Chodově. Během dopoledního programu absolvovali nejprve přednášku velitele Městské policie na téma Poskytnutí první pomoci a poté přednášku velitele hasičů. V obou případech si mohli nabyté vědomosti vyzkoušet v praxi:-)

     • Lampionový průvod lázeňským centrem města


     • V rámci lékařského kongresu, který se uskuteční počátkem měsíce prosince v Karlových Varech (Hotel Dvorana), je naplánována charitativní akce – lampionový průvod lázeňským centrem města dne 6.12.2018 – kdy výtěžek bude věnován na podporu činnosti spolku SK KONTAKT KARLOVY VARY.

       

      Trasa průvodu:

      Poštovní most – Dvořákovy sady – Mlýnské nábřeží – Lázeňská – Tržistě – ( druhé ) schodiště u Vřídelní kolonády – plato podél Vřídelní kolonády – Jánský most – Stará louka – Mírové náměstí – okolo PUPPu – Lázně 1

       

      Akce „EMIR POMÁHÁ“ se koná pod záštitou primátora města Ing. Petra Kulhánka.

     • Dopravní výchova 4.A a 4.B

     • Dne 8.11.2018 se třídy 4.A a 4.B zúčastnily programu dopravní výchovy na jednom z nejmodernějších dopravních hřištích v České republice ve Světě záchranářů.V učebně,která je umístěna v motoráku,si žáci s instruktorem a strážníkem městské policie povídali o vybavení kol,značkách,procvičili si křižovatky a po krátké svačince si šli zajezdit na kolech,koloběžkách nebo si procvičili roli chodce.Všem se nám tam moc líbilo a půjdeme ještě jednou.
      Mgr.Marie Koniariková a Mgr.Jana Kafuňková

     • Halloween i dušičky

     • I na tyto dva malé svátky jsme ve školní družině nezapomněli. Pověděli jsme si o jejich vzniku, jak a kde se slaví a vyráběli.
       Každé oddělení prožilo tyto svátky po svém a jedinečnými informace obohacovali ostatní spolužáky.
     • Hurá za poznáním.

     • ..Ve čtvrtek 25.10. vyrazily třídy 4.A a 5.B na výlet do Koněpruských jeskyň, ten byl pro žáky odměnou za soutěž o nejaktivnější třídu ve školním roce 2017-18. Po celý den vládla dobrá nálada. Děti se těšily do jeskyně, protože pro většinu to byl první zážitek z podzemí. Pozorně sledovaly výklad paní průvodkyně a svými všetečnými dotazy si utvářely představu o vzniku těchto přírodních krás. Na památku si pak všichni zakoupili malý suvenýr a spokojeně vyrazili domů. Mgr. Jana Kafuňková a Mgr. Petra Löbellová

     • Oslava 100 let ve školní družně

     • Oslavy vzniku republiky neminuly ani děti ve školní družině. Seznámily se s pověstí O Bruncvíkovi a dozvěděly se jak se na znak dostal dvouocasý lev. Pokusily jsme se takového lva namalovat svýma očima. Třeťáci se do práce zapoji také s velkým nadšením. Pokus o namalování lva ze znaku se jim náramně povedl.

      Oslava 100 let ve školní družně - Obrázek 1Oslava 100 let ve školní družně - Obrázek 2
     • Tvořivé dílny na ZŠ Šmeralova

     • Rádi tvoříte?
       Paní vychovatelka Foitová spojila své síly se školní družinou na základní škole Šmeralova a vymyslely s paní vychovatelkou Matouškovou tvořivé dílny. Vyrobit si panenku ze šustí či uplést stojánek na tužky z pedigu si může přijít opravdu každý!  Těšit se na Vás budou 10.11. 2018 od 9:00 do 13:00 ve školní družině Šmeralova 17. Cena dílničky je 250,- a veškeré informace zjistíte na telefoním čísle 607 852 194 (p. Matoušková) či 777 080 674 (p. Foitová)

      Vaše
       školní družina
     • Exkurze České televize a Lasergame arény

     • V pátek 19.10. žáci naší školy navštívili Českou televizi. V rámci prohlídky si mohli prohlédnout zákulisí natáčení některých televizních pořadů, ateliéry a kulisy v některých studií, seznámili se s historií České televize. Závěrem si vyzkoušeli práci hlasatele a kameramana. Odpoledne pak zavítali do Lasergame arény v Braníku. Zde si zahráli několik her, vyzkoušeli 4D trenažér. Celý den se vydařil a žákům líbil.

    • Školní družina a červený kříž
     • Školní družina a červený kříž

     • Školní družina pořádá ve čtvrtek 25.10.2018 sbírku potřebných věcí pro Červený kříž. Věci jako jsou hračky, lůžkoviny, čisté oblečení pro děti i dospělé můžete v tento den donést do oddělení paním vychovatelkám.

       Děkujeme
       školní družina
     • Atletický čtyřboj

     • 19.9.2018 proběhlo okresní kolo Atletického čtyřboje. Naši chlapci ve složení Rymon, Prošek, Brázda, Jiskra a Pohlodek se umístili na 1. místě a postoupili do krajského kola, které se konalo v Chodově 26.9.2018. Chlapci vybojovali 2. místo. Gratulujeme ke krásnému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. G. Szatmaryová

     • Matematická olympiáda

     • Po roce opět začíná matematická olympiáda, tentokrát již 68. ročník. K řešení úloh jsou zváni všichni žáci, kteří mají zájem o matematiku, popřípadě je baví řešit zajímavé úlohy. Pro žáky 5. až 9. tříd je připravena pro školní kolo vždy sada šesti úloh. Páté a deváté ročníky musí řešení odevzdat nejpozději 5. ledna 2019. Šesté až osmé ročníky musí odevzdat řešení nejpozději do 15. března 2019. Úlohy se řeší samostatně doma. Případní zájemci si zadání mohou vyzvednout u svých vyučujících matematiky nebo stáhnout v odkazu na webových stránkách MO. Přejeme mnoho zdaru při řešení :-)

      http://www.matematickaolympiada.cz/cs/olympiada-pro-zakladni-skoly/68-rocnik-18-19

     • Okresní kolo v přespolním běhu

     • Dne 2. října naše škola pořádala okresní kolo v přespolním běhu III. a IV. kategorie. Na každém startu se sešlo přes 70 závodnic a závodníků, kteří se vydali na trať vedoucí přilehlým okolím školy. Mladší dívky bojovaly na trati dlouhé 1500 metrů, mladší hoši a starší dívky na dvoukilometrové trati a starší hoši si zazávodili na tříkilometrové vzdálenosti. V této kategorii naši kluci obsadili pro nás dnes nejlepší druhé místo. Děkujeme všem účastníkům za bezproblémový průběh celého klání a těšíme se na příští závody pořádané naší školou.

      Okresni_kolo_prespolniho_behu__2018.pdf

      ​​​​​​​

     • Mimoškolní aktivity - paintball

     • V sobotu 29. 9. se někteří žáci šestých, sedmých a osmých tříd účastníli mimoškolní aktivity - paintballu. Źáci i se zapojením rodičů se vydali do nedalekých Louček, kde strávili většinu dne zapojením do různých her v lese, v pískovém lomu. I vzhledem k pěknému počasí se akce vydařila a všem účastníkům líbila. Těšíme se na další.

     • Adaptační kurz šestých tříd

     • Ve dnech 25. - 27. 9. se uskutečnil v horském středisku PAM v Jáchymově adaptační kurz tříd 6. A a 6. B. Cílem kurzu bylo propojení třídního kolektivu mimo školní lavice. Účastníci pod vedením instruktorů se mohli setkat se seznamovacími aktivitami, složitějšími hrami, fyzicky a sportovně zaměřenými úkoly. Některé  části programu pak se zaměřily na řešení problémů, které mohou vyvstat v menším kolektivu, na komunikační dovednosti, na prezentaci svých dovedností. Společně s dětmi se kurzu účastnili a aktivně zapojili i pedagogové Zděnka Formánková, Vilma Kvapilová a Jindřich Hašek. Celý pobyt byl prospěšný jak pro děti, tak i pro třídní učitele.

     • Návštěva aquaparku

     • V sobotu 15.9. se někteří žáci šestých a osmých tříd vydali na návštěvu aquaparku v Čestlicích. Děti si v rámci mimoškolních aktivit užily celý den ve vodním zábavném parku. Před odjezdem domů si prošly Václavské náměstí. Počasí se vydařilo a žáci si sobotní výlet užili.

     • Bruslení 4. a 5. tříd

     • Žáci 4 a .5. tříd strávili své hodiny TV na ledové ploše. O pestrý program se jim postarali pan ředitel J. Šrámek a pan učitel M. Gombár, na hřiště na bruslích vyjely i paní učitelky Löbelová, Kafuňková a Jandošová, paní učitelka Koniariková se ujala koučování ze střídačky. Hry na ledě se všem dětem líbily a už teď se těší na další bruslení, které proběhne v listopadu. Měsíc říjen bude patřit našim prvňáčkům, druháčkům a třeťáčkům.

     • Kroužky

     • Na stránce kroužky byl zveřejněn seznam kroužku ve škole pro školní rok 2018/2019

     • Školní rok 2018/2019

     • Vážení školou povinní, rodiče a přátelé naší školy,

      jako nový ředitel Základní školy Krušnohorská Vás vítám v novém školním roce.

      Dovolte mi, abych vám nastínil naše představy o budoucnosti školy. Chceme vrátit škole přívlastek „sportovní“ v jiném slova smyslu, než v jakém je známa v Karlových Varech. Naše žáky chceme vést ke sportu jako důležité složce života, která je naučí překonávat své limity, hrát v duchu fair-play a udržovat se ve fyzické kondici. Zároveň však žáky vést ke vzdělání, které nemůže být podřadné a být „bito“ sportovními aktivitami. Naše škola by měla otevřít brány dalšímu vzdělání podle zájmu každého žáka.

      S tím souvisí i určité změny, které pro to, abychom postupně našich cílů dosáhli, je třeba udělat. Berte tento rok jako přestupný na jiný model. Nebojte, výuka a vzdělání nebude ochuzeno.

      Přesunuli jsme některé žáky do paralelních tříd, aby učební plán vyhovoval jejich potřebám a požadavkům. Přizpůsobili jsme rozvrhy, aby žáci, kteří mají tréninky v době vyučování, zameškali co nejméně hodin. V průběhu roku přepracujeme učební plány, aby si od příštího roku mohli žáci vybrat volitelné předměty podle toho, co je zajímá a baví a pomůže každému žákovi vydat se do budoucna na cestu, kterou si přeje.

      Odpolední aktivity jsme rozšířili o některé kroužky, které, dle mého názoru, jsou pro děti atraktivní. Kromě sportovních aktivit se jedná o vzdělávací aktivity, sami uvidíte v rozpisu, který bude na webových stránkách. Například umění mluvit anglicky podporujeme už od raného věku. Chceme, aby každý žák čas v prostorách školy využil užitečně a smysluplně, a to od rána až do odpoledne. Areál školy pak bude brát jako místo, kde se nejen učí, ale zažívá i chvíle legrace a zábavy.

      Změnami prochází i budova školy. Pravděpodobně jste si všimli, že pavilony 1. a 2. stupně procházejí úpravou a jsou zateplovány. Současně s tím jsme pilotní škola, kde se instalují vzduchotechnické jednotky. Jejich cílem je udržovat kvalitní ovzduší ve třídách s dostatečným množstvím kyslíku, které je pro žáky vhodné. Žáci by tedy měli vydržet sledovat výuku po celou dobu vyučování. Již by neměly být třídy „vydýchány“. Jelikož se jedná o velkou rekonstrukci, její trvání bude probíhat do konce září, kdy budou některé části školy mimo provoz a jiné částečně omezeny. Buďte, prosím, tolerantní a berte věc tak, že po rekonstrukci bude prostředí školy pro Vaše děti hezčí, funkčnější a zdravější.

      Nezbývá tedy než popřát všem hodně studijních i sportovních úspěchů a v pondělí 3. září v naší škole na shledanou!

      Mgr. Josef Šrámek, ředitel školy

  • Kontakty

   • Základní škola Karlovy Vary, Krušnohorská 11, příspěvková organizace
   • Mgr. Josef Šrámek (+420) 353 437 114 (+420) 731 612 836 sramek@zsruzovyvrch.eu
   • Mgr. Alena Pecháčková (+420) 353 437 112 pechackova@zsruzovyvrch.eu
   • skola@zsruzovyvrch.cz
   • kucian@zsruzovyvrch.cz
   • (+420) 353 437 111
   • Základní škola Karlovy Vary, Krušnohorská 11, příspěvková organizace Krušnohorská 11 Karlovy Vary 36010
   • Vedoucí kuchyně: Barbora Bryxová telefon: 353 437 129 mobilní telefon: 731 612 838 email: jidelna@zsruzovyvrch.eu
  • Přihlášení