• Návštěva volejbalového A-týmu VK ČEZ Karlovarsko

     • Dne 7.12. navštívili naši školu čtyři hrači volejbalového A-týmu VK ČEZ Karlovarsko (Marek Beer, Trent O´Dea, Vojta Patočka a Daan van Haarlem). Hráči předvedli dětem prvního stupně modifikované utkání volejbalu 2-2, základní volejbalové údery a dokonce došlo i na výměny s jednotlivými žáky. Na závěr si děti nechaly podepsat od hráčů kartičky, týmové fotografie a také letáky, které všechny zvou na domácí utkání volejbalové Ligy mistrů.

     • Florbal - kategorie IV. 2018

     •  

      Dne 11.12.2018 se naši žáci zúčastnili okrskového kola ve florbale, kategorie IV., které se konalo v Hale míčových sportů v K.Varech. Oběma našim týmům se vedlo skvěle a tak si zajistily postup do kola okresního, které se uskuteční v příštím týdnu. Chlapci si nejprve poradili se zástupci ZŠ Poštovní Karlovy Vary výsledkem 5:2 a následně rozdrtili tým ZŠ Dukelských hrdinů K.Vary 8:0. Naše dívky sehrály dvojutkání se ZŠ Dukelských hrdinů K.Vary - v první zápase podlehly 3:4, ale v tom druhém zvítězily 4:2, což k postupu stačilo. Blahopřejeme a držíme pěsti do dalších zápasů. Pozn.: krajské kolo v halové kopané dívek, kam se naše škola probojovala, bylo pro nedostatek účastníků zrušeno!

     • Vánoční turnaj kroužku florbalu

     • Pro děti navštěvující kroužek florbalu působící na naší škole byl přichystán tradiční vánoční turnaj. Dvě skupiny, mladší žáci 2. - 4. ročník a starší žáci 5. - 9. ročník, byly rozděleny do družstev. V každé skupině si všechny tými zahrály proti sobě. Není ani tak důležité, kdo vyhrál. Všichni přistupovali k zápasům zodpovědně a velmi si je užili. Na každého v závěru čekaly odměny ve formě medailí a malé sladkosti. Těšíme se na další turnaje kružku.

     • Prezentace - tekutý dusík

     • Dnes 11.12. k nám do školy opět zavítala návštěva z Přírodovědecké fakulty UJEP v Ústí nad Labem s ukázkami pokusů s tekutým dusíkem. Letos byla určena žákům 7. a 8. tříd. V rámci rozšíření výuky chemie a fyziky měla každá třída vždy celou hodinu možnost pozorovat vlastnosti a využití dusíku. Pro mnohé to byla první zkušenost. Všichni si prezentaci a ukázky užili a odcházeli s novými poznatky. Těšíme se opět na další prezentaci.

     • Zimní tvořivá dílna

     • Rok se s rokem sešel a školní družina byla opět narvaná k prasknutí.  Sešli se tu rodiče s dětmi a zpříjemnili si čas před Vánoci nejen příjemným posezením s čajem a dobrotami, ale také tvořením.  Zimní tvořivá dílna nabídla k vyrábění krásné Vánoční děkorace. Jsme rádi za obrovský zájem a účast. Rodiče i děti tvořili a tvořili a my se budeme těšit zase u jarních dílen.

      Zimní tvořivá dílna - Obrázek 1 Zimní tvořivá dílna - Obrázek 2
      Zimní tvořivá dílna - Obrázek 3 Zimní tvořivá dílna - Obrázek 4
       
     • Zimní tvořivá dílna

     • Rok se s rokem sešel a školní družině byla opět narvaná k prasknutí.  Sešli se tu rodiče s dětmi a zpříjemnili si čas před Vánoci nejen příjemným posezením s čajem a dobrotami, ale také tvořením.  Zimní tvořivá dílna nabídla k vyrábění krásné Vánoční děkorace. Jsme rádi za obrovský zájem a účast. Rodiče i děti tvořili a tvořili a my se budeme těšit zase u jarních dílen.

      Zimní tvořivá dílna - Obrázek 1 Zimní tvořivá dílna - Obrázek 2
      Zimní tvořivá dílna - Obrázek 3 Zimní tvořivá dílna - Obrázek 4
       
     • Sázení stromků

     • I přes nepřízeň počasí se vydali žáci 6. B dnes 10.12. do nedalekého Sadova, kde za přispění správců lesů měli možnost si vysadit každý z nich svůj strom. Na vybranou měli borovičky, modříny nebo jedle. Všichni se zhostili svého úkolu zodpovědně. Své stromky si každý označil. Budou tak mít možnost sledovat s odstupem času, jak se jim daří a rostou.

     • Halová kopaná 2018 - dívky

     • Naše dívky úspěšně pokračují v soutěži halová kopaná, kategorie III.-IV. V okresním kole, které se konalo 5.12.2018 v hale Lokomotivy Karlovy Vary, obsadily i v oslabené sestavě druhé místo a zajistily si postup do kola krajského, které se uskuteční příští týden ve Františkových Lázních. A ještě výsledky: ZŠ Krušnohorská K.Vary - 1.ZŠ Masarykova Ostrov 5:0, ZŠ Krušnohorská K.Vary - Gymnázium Ostrov 1:4. Blahopřejeme k postupu a přejeme hodně štěstí v krajském kole.

     • Exkurze Witte Nejdek

     • Dne 4.12.2018 žáci devátých tříd navštívili závod WITTE Nejdek. V zasedací místnosti se dozvěděli o historii firmy, která sahá až do 19. století. V prezentaci se dozvěděli, se kterými firmami z automobilového průmyslu, tento druhý největší zaměstnavatel regionu pracuje. 

      Další součástí exkurze byla návštěva provozu a seznámení se s pracovními podmínkami zaměstnanců. V reálu žáci viděli jak se vyrábějí plastové součástky a na jaký konečný produkt se zpracovávají.

      Pro žáky bylo jistě přínosné poznat, jak to vypadá ve větším závodě a seznámit se s jakými  pozicemi se tam mohou setkat.

     • svět zimy a tučňáků

     • S nástupem zimy se do budovy školní družiny nastěhovali tučnáci. Nemusíte se však bát! Živé tučňáky bohužel nenajdete. Děti se však velmi velmi snažily a výtvory vypadají jako živé. A co by to bylo za tučňáčí svět bez zimní výzdoby a těšení se na Vánoce. Nevěříte, přijďte se podívat a uvěříte.
       Vaše družina

       
     • Okrskové kolo v halové kopané

     •  

      Dne 29.11.2018 se v Nejdku uskutečnilo okrskové kolo v halové kopané, kterého se zúčastnili i naši žáci. Do turnaje se, bohužel, nepřihlásila ZŠ Nová Role, takže naši  chlapci sehráli pouze tři zápasy. Nejprve prohráli se ZŠ Truhlářská Stará Role 2:3, ve druhém zápase remizovali se ZŠ Nejdek-náměstí "A" 1:1 a ve třetím porazili ZŠ Nejdek-náměstí "B" 2:1. Druhé místo ve skupině na postup do okresního finále soutěže ale nestačilo. Naše dívky sehrály dvojutkání s domácí ZŠ Nejdek-náměstí, v tom první zvítězily přesvědčivě 6:1, ve druhém pak dostaly větší prostor i hráčky "z lavičky" a utkání skončilo 2:2. Tyto výsledky zaručily našim děvčatům postup do okresního finále, blahopřejeme.

     • Koncert popové hudby

     • 3.12.2018 se žáci 1.stupně zúčastnili koncertu popové hudby v podání Kateřiny Bodlákové a kapely, kde si zazpívali písničky Michala Davida Nonstop, Holky z naší školky a jiné starší, ale stále známé hity. Zkusili si zazpívat i na jevišti, zabubnovat a někteří i rapovali. Koncert jsme si moc užili.M.Koniariková a J.Kafuňková

     • florbal - okresní kolo kategorie III.

     • Dne 28.11.2018 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola ve florbale kategorie III., které se konalo v Hale míčových sportů v Karlových Varech. Úspěšnější byla tentokrát naše děvčata, která v prvním zápase remizovala s 1.ZŠ Masarykova Ostrov 0 : 0, ve druhém porazila ZŠ Poštovní Karlovy Vary 3 : 1 a v posledním zápase celého turnaje deklasovala děvčata ze ZŠ Nová Role výsledkem 6 : 0. Naše dívky tak skončily na skvělém prvním místě a postoupily do krajského finále. Ze druhého místa v okresním kole postoupili do kraje i naši chlapci po výsledcích 3 : 0 se ZŠ Libušina Karlovy Vary, 0 : 1 ze ZŠ Konečná Karlovy Vary a 7 : 0 se ZŠ Nová Role. Oběma týmům patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a blahopřání k postupu!

     • Mercuria Laser game školní liga

     • Ve středu 28. listopadu se uskutečnilo jedno z prvních kol Školní ligy v Laser game, jehož se účastnila i naše škole. Do soutěže jsme vyslali čtyří týmy, které byly sestaveny z jednotlivých ročníků, tedy ze 6., 7., 8. a 9. tříd. Dnešního termínu se celkem účastnilo 12 družstev. Každé odehrálo tři hry. V poslední hře došlo k zajímavé situaci, kdy proti sobě nastoupila všechna naše družstva plus jedno z Prahy. Na základě výsledků pak bylo určeno pořadí. Nejlépe se dařilo zástupcům ze 6. tříd, kteří obsadili 5. místo, na 6. místě skončili žáci z 8. tříd. Obě družstva postoupila do jarního semifinále. Zbývající družstva ze 7. tříd a 9. tříd skončila na 8. respektivě 9. místě. Všem hráčům se zápolení líbilo a užilo si hru. Patří jim velké poděkování za vzornou reprezentaci a postupujícím gratulujeme a držíme palce do dalšího kola.

       

     • I děvčata umí hrát florbal!

     • Dne 15.11. 2018 se žákyně 5. a 4. tříd zúčastnily Čeps - turnaje ve florbale. Ostudu naší škole rozhodně neudělaly. Svou skupinu jednoznačně vyhrály, osmifinále zvládly, teprve ve čtvrtfinále prohrály ( jen o gól).Nevadí, hráčky bojovaly, žádný souboj nevzdaly, jen trochu štěstí nám chybělo. S děvčaty jsme si turnaj užily a všem jim děkuji za hezký den!

      Mgr. I. Šiková

     • Adrenalinové aktivity během víkendů

     • Kromě událostí, které probíhají během všedních dní u nás na škole, se mohou naši žáci zúčastnit i aktivit pořádaných během víkendů. Mezi ně patří i adrenalivé zážitky ve formě účasti na únikových hrách - Escape. Během nich si mohli vyzkoušet svůj důvtip, zručnost, týmovou spolupráci, oprášit i nemálo informací z fyziky či matematiky, zejména logiky, a v neposlední řadě i trochu odvahy. Žáci ze 6., 7. a 8. tříd navštívili během posledních dvou víkendů Chomutov, aby podrobili své umění tvrdé zkoušce. Ne vždy se vydařilo vše zvládnout a dojít až do cíle ve stanoveném časovém limitu. Ale hlavní je, že se všem akce líbily, a že se rádi vrátí na "místo činu" napravit svoji reputaci. Po skončení her využily děti možnost navštívit i místní aquapark.

     • Florbal 2018

     • Ve středu 21.11. se naše družstva, chlapců a dívek, zúčastnila skupiny okresního kola ve florbale. Dívky se utkaly se ZŠ Žlutice (3:0) a ZŠ Dukelských hrudinů (4:1). Chlapci se ZŠ Kyselka (11:0), ZŠ Žlutice (8:0), ZŠ Dukelských hrdinů (7:0) a ZŠ a ZUŠ Šmeralova (5:0). Obě dvě družstva podala suverénní výkon a vybojovala si účast v okresním finále. Velkou ztrátou pro družstvo chlapců v okresním finále bude  neúčast žáků Vimra, Teucherta, Krejbicha a Hrušky, kteří jedou ve stejný termín reprezentovat svůj hokejový klub na turnaj do Litvínova. Věříme však, že se chlapce podaří nahradit a naši florbalisté budou v okresním finále konkurenceschopní.

     • Beseda v Krajské knihovně 4.A a 4.B

     •  

      19.11.2018 jsme se jako každý měsíc zúčastnili besedy v Krajské knihovně Karlovy Vary.Dozvěděli jsme se,jak se učí a žijí děti v Irsku a poslechli si úryvek z knihy irského autora a zasoutěžili si.Příští měsíc jdeme zase.

      M.Koniariková a J.Kafuňková

     • První sníh

     • Přes noc nám nasněžilo a počasí se nám umoudřilo a všichni ve školní družině jsme mohli vyběhnout na školní hřiště a užít si první letošní sníh. Stavení sněhuláků, koulovačka a i jen hraní si ve sněhu jsme si náramně užili.

      První sníh - Obrázek 1 První sníh - Obrázek 2 První sníh - Obrázek 3 První sníh - Obrázek 4
      První sníh - Obrázek 5
  • Kontakty

   • Základní škola Karlovy Vary, Krušnohorská 11, příspěvková organizace
   • Mgr. Josef Šrámek (+420) 353 437 114 (+420) 731 612 836 sramek@zsruzovyvrch.eu
   • Mgr. Alena Pecháčková (+420) 353 437 112 pechackova@zsruzovyvrch.eu
   • skola@zsruzovyvrch.cz
   • kucian@zsruzovyvrch.cz
   • (+420) 353 437 111
   • Základní škola Karlovy Vary, Krušnohorská 11, příspěvková organizace Krušnohorská 11 Karlovy Vary 36010
   • Vedoucí kuchyně: Barbora Bryxová telefon: 353 437 129 mobilní telefon: 731 612 838 email: jidelna@zsruzovyvrch.eu
  • Přihlášení