• Krajské kolo ve stolním tenise

• Dne 15. 1. proběhlo na gymnáziu v Chebu krajské finále ve stolním tenise, kde naši školu reprezentovali žáci sedmých tříd. Naši žáci vybojovali suverénní vítězství a nedali tak konkurenčním družstvům šanci. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

• Krajské kolo basketbalu 1.stupně 2020

• Basketbalovē klánī pokračovalo krajským kolem v pátek 24.1. Chlapci z 5.A a 5.B se pustili do zápasů  s obrovskou chutī a vybojovali krásné  3.mīsto. Všem velká gratulace  a dik za reprezentaci  naší školy.

• Beseda s Honzou Bednářem

• V rámci Olympiády dětí a mládeže navštívil naši školu Jan Bednář, brankář HC Energie Karlovy Vary.

Honza je bývalý žák naší školy, účastníkům besedy proto mohl vyprávět o svém působení ve škole, o učitelích, trenérech, o svých úspěších nejen v hokeji, samozřejmě rád odpovídal na dotazy žáků a ochotně se s nimi vyfotil a podepsal kartičky. Celou akci zařídila Honzovo bývalá třídní učitelka paní Jana Mikolášová, které za všechny, kteří se besedy účastnili, děkujeme!

• Soutěž Finanční gramotnost - školní kolo

• Na podzim vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR po odmlce opět soutěž Finanční gramotnost pro kategorie 1. stupně, 2. stupně a pro střední školy.

V kategorii pro 1. stupeň se soutěže zúčastnilo 11 žáků. Každý žák vypracoval celkem 15 otázek. Do okrsního kola postupují první tři žáci a jeden žák (na 4. místě) jako náhradník. Kritériem byl počet správných odpovědí, v případě rovnosti rozhodoval čas vyřešení testu. V tabulce uvádíme pořadí na prvních třech místech.

Vedle pořadí a jména je dále uvedeno počet vyřešených úloh, počet správných řešení a výsledný čas:

1. místo   Sarah  Prachárová     15   11    20:15

2. místo   Matyáš Vojtěch           14   10    11:12

3. místo   Lukáš   Molčík             15   10   13:45

V kategorii pro 2. stupeň se soutěže zúčastnilo 50 žáků. Každý žák vypracoval celkem 15 otázek. Do okrsního kola postupují první tři žáci a jeden žák (na 4. místě) jako náhradník. Kritériem byl počet správných odpovědí, v případě rovnosti rozhodoval čas vyřešení testu. V tabulce uvádíme pořadí na prvních třech místech.

1. místo   Ondřej Skoupý            17   15    19:31

2. místo   Tomáš Teuchert          17    14    11:15

3. místo   Jindřich Dvořák           17   14     23:14

Všem žáků děkujeme za účast a gratulujeme k dosaženým výsledkům. Postupujícím budeme držet palce v okresním kole.

• Astronomická olympiáda - školní kolo

• V průběhu listopadu a prosince proběhlo školní kolo Astronomické olympiády ve dvou kategorií, kategorie GH 6. a 7. tříd a kategorie EF 8. a 9. tříd.

První kategorii GH se zúčastnilo celkem 38 žáků. Do krajského kola postoupilo 37 žáků. Pro postup bylo nutné získat nejméně 20 bodů. Pořadí na prvních pěti místech uvádíme v tabulce:

Jméno a příjmení                            Bodů   %      p škola       p kraj       p ČR

1. místo Jonáš Vojtěch                     41       82 %   100 %       95,7 %     79,9 %

2.-5. místo Eliška Černá                  40       80 %    97,3 %      94,6 %     74,5 %

2.-5. místo Kristýna Hornová           40       80 %    97,3 %      94,6 %     74,5 %

2.-5. místo Michaela Jíchová           40       80 %    97,3 %      94,6 %     74,5 %

2.-5. místo Vojtěch Zemek               40       80 %    97,3 %      94,6 %     74,5 %

Druhou kategorii EF se zúčastnilo 19 žáků. Do krajského kola postoupili tři žáci. Pro postup bylo nutné získat nejméně 20 bodů. V tabulce uvádíme pořadí na prvních třech místech:

1. místo Eliška Dlugošová                24        48 %    100 %       86,1 %    54,4 %

2.-3. místo Adriana Bartelsenová     21        42 %    94,7 %      79,2 %    40,2 %

2.-3. Kamila Dobešová                     21        42 %    94,7 %      79,2 %    40,2 %

Vysvětlivka: % udává kolik procent bodů z maximálního počtu daný žák dosáhl. Percentily (p škola, pkraj a p ČR) udávají procento žáků, kteří dosáhli stejného nebo horšího výsledku v dané oblasti akategorii než daný žák. Čím větší percentil, tím lepšího výsledku žák dosáhl.

Všem žákům děkujeme za jejich účast. Blahopřejeme k dosaženým úspěchům a držíme palce všem postupujícím v krajském kole.

• Jaký byl Vánoční jarmark

• Ve vánočním čase naše škola ve spolupráci s mateřskou školou Krušnohorská uspořádala jarmark. Výtěžek z něj jsme se předem rozhodli investovat do koupě keramické pece, kterou budou moci využívat všichni žáci obou zařízení.

Do akce se zapojily všechny naše třídy se svými výrobky, školní kuchyně s chutným občerstvením a někteří žáci a učitelé s hudebním doprovodem celé akce. Návštěvnická účast předčila naše očekávání, všichni si užili vánoční atmosféru a popřáli si navzájem šťastný nový rok.

• Okresní kolo basketbalu 2019

• Středa 8.1. byla pro našī školu úspěšným dnem.Žáci 5.A a 5.B vybojovali v okresním kole basketbalu 1.misto a tak si zajistili postup do krajského  kola. Všem velká  gratulace  a 24.1. budeme držet  pěsti v dalších  zápasech.