•   Děkujeme Vám všem, kteří jste zakoupením kytičky podpořili letošní sbírku Český den proti rakovině. Společně jsme přispěli částkou 5006 korun na "Prevenci nádorových onemocnění plic".

Mgr. Alice Jandošová

• Naše atletky se staly přebornicemi Karlovarského kraje

•

Ve čtvrtek 23.5.2019 se na stadionu Baníku Sokolov uskutečnilo Krajské kolo v Poháru rozhlasu v atletice. Naše starší žákyně (kat.IV) v něm všechny soupeřky porazily a staly se přebornicemi Karlovarského kraje. Pod vedením kapitánky Lenky Burešové, která zvítězila ve skoku vysokém i dalekém, se o tento triumf zasloužily ještě Eliška Vidimová, Karolína Juštíková, Kristýna Vítková, Karolína Procházková, Ema Kolenatá, Markéta Páceltová a Jana Penjuk. Dalším našim družstvům se již tolik nedařilo, starší žáci obsadili celkové páté místo a mladší žákyně, kterým citelně chyběla Barbora Kadle cov&aacu te;, celkové sedmé místo. Přesto všem patří poděkování za reprezentaci školy a vítězkám i velká gratulace.

• Beseda s hasičem z HZS K.Vary

• Dne 23.5. se pro žáky 4.A a 4.B uskutečnila beseda s hasičem z HZS K.Vary. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého ze zásahů hasičů, vyzkoušely si výstroj, dýchací masky a poznaly, že práce hasičů je velice důležité, nebezpečné a náročné povolání. Bylo to super, děkujeme.

• Našim atletům se v Poháru rozhlasu dařilo

• Ve dnech 15.5. a 17.5.2019 se na ostrovském atletickém stadionu uskutečnila okresní kola atletického Poháru rozhlasu kategorií III. a IV.

Kromě mladších žáků, kteří se umístili na pátém místě, všechna další družstva postoupila do krajského kola, které se uskuteční 23.5.2019 v Sokolově. Naše mladší dívky skončily na druhém místě, oba týmy starších chlapců i dívek okresní kolo vyhrály! Všem našim reprezentantům patří velká gratulace. Držíme pěsti pro štěstí i v kole krajském.

• Od republikového finále dělilo mladé fotbalisty 90 vteřin

• Se slzami v očích opouštěli pondělí 13.5. odpoledne mladí fotbalisté naší školy stadion Baníku Sokolov. Před několika minutami se rozplynula naděje na postup do republikového finále v Olomouci v McDonald´s Cupu.  Jeden gól chvilku před koncem posledního utkání rozhodl, že pojedou kluci ze Sokolova. Přesto, můžeme být na kluky hrdí, v krajském finále obsadili 2. místo. Náladu jim zlepšila až pozvánka na oběd do karlovarské restaurace McDonald's od majitele pana Ladislava Jandouše.  Na závěr sportovní "HOŠI DĚKUJEM!"

• Krajské kolo v minifotbale kat. IV - Sokolov

• V pátek 3.5.2019 se odehrálo Krajské kolo v minifotbale na hřišti FK Baník Sokolov. Našim chlapcům se ve finále nedařilo, prohráli všechny tři zápasy a skončili na celkovém šestém místě. Děvčata měla jednodušší úlohu, protože krajského finále se zúčastnily pouze tři družstva. Naše dívky toho beze zbytku využily a krajské kolo vyhrály! Gratulace a poděkování za reprezentaci školy tak patří Barboře Kadlecové, Anetě Weizenbauerové, Ester Englerové, Karolíně Procházkové, Viktorii Suché, Janě Penjuk a Adéle Říhové

• Naše týmy děvčat i chlapců zvítězily v okresním kole v minifotbale kategorie IV.

• V úterý 30.4.2019 se konalo okresní kolo v minifotbale na hřišti FK Ostrov. Turnaje se zúčastnila 4 družstva dívek a 4 družstva chlapců. Obě soutěže s přehledem vyhráli reprezentanti ZŠ Krušnohorská Karlovy Vary! Děvčata porazila postupně ZŠ Nejdek - náměstí 6:1, ZŠ Masarykova Ostrov 6:1 a Gymnázium Ostrov 5:1. Chlapci zvítězili nad ZŠ Nejdek - náměstí 5:1, ZŠ Masarykova Ostrov 4:0 a ZŠ Truhlářská Karlovy Vary 3:1. Krajské finále této soutěže se koná již 3.5.2019 v Sokolově.