• Naši házenkáři vyhráli okresní kolo !

•  Dne 26.2.2019 se naši chlapci zúčastnili okresního kola v házené, kat. IV. v Ostrově a vedli si nadmíru úspěšně.

V konkurenci pěti škol nepoznali porážku a po výsledcích se ZŠ Truhlářská Stará Role 3:0, ZŠ Nejdek - náměstí 6:4, ZŠ Šmeralova K.Vary 7:3 a Gymnáziem Ostrov 3:0 postoupili do krajského kola!

Nejvíc branek vstřelili Dominik Rymon a František Kolář. Velmi dobrý výkon podal brankář Daniel Pohlodek, který vychytal dvě čistá konta.

Všem patří poděkování za výbornou reprezentaci školy.

• Školní kolo soutěže Angličtina nás baví

• Dne 13.2.2019 proběhlo školní kolo soutěže Angličtina nás baví, kterého se zúčastnili žáci čtvrtých a pátých ročníků. Po velice pěkných výkonech jsme nakonec musely vybrat ty nejlepší a zde je pořadí:

V kategorii 4. tříd:   1. místo Robin Siegl

2. místo Sarah Prachárová

3. místo Matyáš Vojtěch

V kategorii 5. tříd:     1. místo Vendula Husáková

2. místo Kateřina Konečná

3. místo Kurt Unger a Ema Kopková

Všem soutěžícím moc gratulujeme a děkujeme za účast.

Žáci, kteří se umístili na prvních místech, budou naší školu reprezentovat v okresním kole na ZŠ jazyků Karlovy Vary. Good luck:)

Robinovi a Vendy budeme držet palce v okresním kole !!!

Mgr.Jana Mikolášová, Mgr.Štěpánka Farkavcová

• Okresní kolo v přehazované

• Dne 12.2. 2019 se žáci pátého ročníku zúčastnili okresního kola v přehazované. Za silné konkurence a velkém počtu zápasů si vybojovali první místo a tím postupují do krajského finále. To se bude konat v Mariánských Lázní. Držíme všem sportovcům palce, protože v případě výhry se koná v Liberci celorepublikový závěrečný turnaj.

• Předávání vysvědčení, jumppark, výstava "Neviditelná"

• Trochu netradičně žáci šesté třídy převzali svá vysvědčení. V rámci exkurze do Prahy si vyzkoušeli své pohybové schopnosti v jumpparku, kde na závěr každý obdržel hodnocení své práce za 1. pololetí. Následně se přesunuli na výstavu "Neviditelná". Prožít jednu hodinu v naprosté tmě. Vnímat okolní svět jen sluchem a doteky. Projít se bytem, lesem, po ulici. Sednout si do kavárny, objednat si pití či jídlo, zaplatit a přitom nic nevidět. Jak žijí nevidomé osoby? Kromě stolních her, knih psaných Braillovým písmem, jste na hodinu uvedeni do místností, kde je jen tma a zase jen tma.... Alespoň na chvilku se vžít do situace těch, kteří takto vnímají svět po celý svůj život.